Utorak, 19 Ožujak 2024 14:15

Požeški skijaši Vito, Tino i Max uspješno završili sezonu prvenstva Hrvatske u skijanju

(15 glasova)

SEXTEN / ITALIJA - Sezona natjecateljskog skijanja za Vita, Tina i Maxa Vukušića je završila nastupom na finalu CROSKI kupa u Sextenu (ITA) 15.-17.3.2024.
Vito, Tino i Max su ove godine ulazno godište i natjecali su se sa starijim natjecateljima.
Vito se natjecao u kategoriji mlađih kadeta (U14), Tino u kategoriji starijih dječaka (U12), dok se Max natjecao u kategoriji mlađih dječaka (U10).
Super-G se vozio u petak 15.3., Croski kup i Nordis kup. Vito je obje utrke završio na 13. mjestu.
U subotu 16.3. su se vozile utrke veleslaloma finala Croski kupa. Toplije vrijeme i južina su uzrokovale popuštanje staze i uz velike napore organizatora utrke su održane po rasporedu.
U kategoriji kadeta, Vito je završio na 11. mjestu nakon dvije vožnje.
Tino je odvezao sigurnu vožnju i završio na 8. mjestu.
Max Vukušić je odskijao odličnu utrku, ali zbog manje greške u donjem dijelu staze je završio na 8. mjestu.
U nedjelju je bio na rasporedu slalom za kadete, te je Vito u dvije vožnje zauzeo 7. mjesto.
Natjecateljska sezona 2023./2024. je bila izazovna za natjecatelje, klubove i organizatore Croski kupa zbog nedostatka snijega i loših vremenskih uvjeta. Skijalište Sljeme je bilo nedostupno za trenige i utrke radi kvara na žičari Crvenog spusta, utrke na Bjelašnici su otkazane, a utrke s Platka i Kupresa su prebačena na skijališta u Austriji i Italiji.
U ukupnom poretku prvenstva Hrvatske Max Vukušić je zauzeo 8. mjesto i značajno napredovao na skijaškim treninzima.
Tino Vukušić je zauzeo 7. u Hrvatskoj u kategoriji skijaša do 12 godina i ponovio prošlogodišnji rezultat. Vito Vukušić je zauzeo 10. mjesto u kategoriji mlađih kadeta što je vrlo dobar rezultat obzirom na promjene koje dolaze u kadetskim natjecanjima.