Banner 750x94 cestitka 1,2

la garage bilburger razanj

Breadcrumbs

Petak, 26 Ožujak 2021 10:09

Josip Ređo kandidat za požeško-slavonskog župana ispred MOST-a, Domovinskog pokreta i Nezavisnih

Ocijeni sadržaj
(13 glasova)

POŽEGA - Na terasi Hotela Grgin dol u Požegi, uz primjenjivanje epidemioloških mjera predstavljeni su zajednički kandidati za Požeško-slavonsku županiju ispred MOSTA, Domovinskog pokreta i Nezavisnih. Kandidat za župana je dipl. oec. Josip Ređo, a za zamjenicu župana dr. med. Vedrana Vondrak. Predstavljanju su nazočili glavni tajnik Domovinskog pokreta Darijo Žepina, saborski zastupnik Domovinskog pokreta Stipo Mlinarić, potpredsjednik Mosta i saborski zastupnik Nikola Grmoja i član predsjedništva Mosta Natko Felbar.

Zahvalivši se prije svega na ukazanom povjerenju i kandidaturi ispred ove, jedne veće koalicije zajedničkih interesa, Josip Ređo je iznio svoj program, te zašto se odlučio nam kandidaturu i što će kao budući župan zastupati u svom radu. - Prije svega želim se zahvaliti Mostu i Domovinskom pokretu što su mi kao nestranačkom i nezavisnom kandidatu iskazali svoje povjerenje i odlučili me podržati u predstojećoj izbornoj utrci za župana Požeško-slavonske županije.IMG 6511

Desetljećima nametana i ciljana ideološka podijeljenost, domoljublje s predumišljajem i velike riječi za kratko pamćenje od strane vladajućih, gdje su politika osobnog bogaćenja, raseljavanje neistomišljenika i vlastita fotelja bili prioritetniji od vas, vaše djece i prilike da imate i živite život dostojna čovjeka učinili su da smo danas najsiromašnija i najneperspektivnija županija u RH.

Danas, nakon proteka gotovo 30 godina od osamostaljenja Republike Hrvatske, županija smo koja je izgubila više od 100 razreda osnovnoškolaca i gotovo 50 razreda srednjoškolaca, županija koja je na samom začelju po svim investicijskim, ekonomskim i gospodarskim parametrima u RH, županija koja ima najlošiji standard života u RH, županija u kojoj se isplaćuje jedna on najnižih prosječnih plaća u RH, i ono što je najtragičnije, županija koja je izgubila gotovo jednu trećinu svog stanovništva, mahom mladih i obrazovanih ljudi i mladih obitelji s djecom koji su odlučili potražiti sigurnije i poštenije društvo.

Mjesto svoga rođenja, kao i nitko od nas, nisam mogao birati, ali zato mi možemo birati mjesto na kojem će se rađati naša djeca, mi danas možemo izabrati kakvo će biti okruženje u kojem ćemo ih gledati kako odrastaju i kako postaju ljudi.

Županija koja je skrojena po mjeri nekoliko obitelji, protkanost korupcijom i nepotizmom, zaostalost, beznađe, i masovno iseljavanje stanovništva, prvenstveno mladih i radno aktivnih obitelji s djecom, postali su naša svakodnevica i realnost.IMG 6490

Ne želim da moja djeca sutra odrastaju u Austriji ili Njemačkoj jer zapamtite, nitko ne odlazi od tamo gdje je sretan, i upravo ću zbog toga svoje dugogodišnje i uspješno iskustvo rada u realnom sektoru i upravljanja velikim sustavima gdje su kriteriji znanja i sposobnosti bili jedina mjerila uspjeha i napredovanja preslikat na upravljanje našom Županijom, čime ću prvenstveno vratiti vjeru našim mladima da mogu uspjeti zahvaljujući isključivo sebi i svojim sposobnostima.

Želim roditeljima naše djece vratiti vjeru da će naša djeca odrastati u jednoj normalnoj i zdravoj sredini. Želim našim bakama i djedovima vratiti osmijeh na lice jer će biti u mogućnosti gledati i aktivno sudjelovati u odrastanju svojih unuka, a ne pratiti isto putem društvenih mreža s udaljenosti od nekoliko stotina ili tisuća kilometara. Želim našim poduzetnicima, poljoprivrednicima i obrtnicima stvoriti uvjete koji će njihovo poslovanje učiniti efikasnijim i konkurentnijim u sve zahtjevnijoj tržišnoj utakmici. Takvu županiju želim i zajedno sa svojim timom takvom ću županiju učiniti.

Iznimno mi je drago što danas pored sebe imam osobu, suprugu i majku dvoje djece, koja je cijeli svoj dosadašnji profesionalni put kao liječnica i sportašica posvetila radu s mladima, zdravom načinu života i onome najplemenitijem, zdravlju ljudi. Upravo zbog toga potpuno sam siguran da je kandidatkinja za moju zamjenicu, Vedrana Vondrak dr. med., najkompetentnija osoba za odgovoriti na izazove i imperativ promjena koju pred nas postavlja briga za demografiju, obitelj kao jedna, uz gospodarski rast i razvoj temeljnih okosnica našeg izbornog programa.

Ali, sve to neće biti moguće bez vas jer najveći teret promjena koje slijede i koje su tako blizu podnijeti ćete upravo vi, vrijedni žitelji Požeško-slavonske županije i veliko vam hvala što zajedno sa mnom vjerujete da je moguće ostaviti prošlost iza nas i krenuti naprijed.

Ako više ne želite ovakvu Požeško–slavonsku županiju, a do danas ste smatrali da nije postojala alternativa, mi Vam ju sada nudimo. Vrijeme je za prave i stvarne promjene, a prvi preduvjet da zaustavimo sve loše trendove i zajedno učinimo pozitivne pomake i vratimo nekadašnji zlatni sjaj ovim prostorima je da bez odlaganja jasno vladajućim političarima i njihovim desetljetnim bezidejnim politikama damo do znanja da je dosta!

Biti ću župan svih vas, neovisno o stranačkom, religijskom ili nekom drugom opredjeljenju, i vrata županije biti će vam svima otvorena i siguran sam da obnašajući dužnost župana Požeško-slavonske županije to sve može postati stvarnost.

Jedino na taj način možemo svu snagu i kreativnost naših ljudi usmjeriti prema budućnosti. I jamčim vam da sutra neće biti nikakve šanse da se o vašoj budućnosti i budućnosti vaše djece odlučuje u dogovoru između nekoliko obitelji, po raznim klubovima ili lovačkim kućama, nego ćete o budućnosti vas i vaše djece zajedno s nama, odlučivati upravo vi.

Jedinstvo i zajedništvo danas ne smiju imati nikakvu alternativu, niti smijemo dozvoliti da prevladaju politički interesi. Stoga, pozivam vas sve da svoj glas povjerite koaliciji Mosta, Domovinskog pokreta i nezavisnih.

Zašto? Zato jer smo mi sve što oni nisu!

Ukoliko mi date svoje povjerenje i sutra postanem novi župan Požeško-slavonske županije jamčim vam da će to biti posljednji dan u kojem je politika u Požeško-slavonskoj županiji bila sredstvo osobnog bogaćenja, a ista će postati alat koji će omogućiti ključne promjene koje su našoj županiji u ovom trenutku toliko neophodne - istakao je kandidat za župana Josip Ređo, Kutjevčanin po rođenju, danas živi u Brestovcu, a u svojoj karijeri obavljao je niz rukovodećih funkcija isključivo u realnom sektoru, a obavljao je i dužnost predsjednika Uprave Kutjeva d.d. Sada se bavi poduzetništvom.

IMG 6510

Vedrana Vondrak istaknula je kako joj je uvijek bila čast kao liječnici ženske nogometne reprezentacije predstavljati Hrvatsku na raznim sportskim natjecanjima, a sada joj je čast biti dio tima mladih ljudi koji će predvoditi Josip Ređo.  - Zaista smo gospodarski i demografski na začelju što ne znači da nemamo prirodnih bogatstava i ljudskog potencijala za napredak. No da bismo mijenjali stanje oko sebe najprije moramo promijeniti političare i politiku od lokalne do državne razine. Kao zamjenica župana svoj rad usmjerit ću na demografsku obnovu i zdravstvenu zaštitu osjetljivih skupina stanovništva, ponajprije djece i starijih osoba, te promovirati zdrav način života kao preventivni zdravstveni program prilagođen načinu života i okruženju u kojem živimo“, istaknula je kandidatkinja za zamjenicu župana Vedrana Vondrak, koja dolazi iz Lipika, danas tamo živi i radi u Specijalnoj bolnici Lipik.


Saborski zastupnik Nikola Grmoja u svom obraćanju kritički se osvrnuo na tobožnji Projekt Slavonija, Baranja i Srijem, koji niti nema odlike pravog projekta, od njega niti jedan Slavonac nema nikakve koristi i zapravo je samo skup podataka na jednoj tablici koju vladajući u RH zbrajaju za sve što se dogodi u Slavoniji. - Promjene su nužne. Vi ovdje imate kandidata koji dolazi iz realnog sektora, koji zna probleme poduzetnika i obrtnika, koji zna probleme poljoprivrednika, koji može odgovoriti na sve ovo što je zapravo ključno za razvoj ove županije.

 Uvjeren sam da je ovo jedan pobjednički tim koji u sinergiji nezavisnih pojedinaca, ove dvije jake političke grupacije može ostvariti pobjedu u ovoj županiji. Odluke o Slavoniji se trebaju donositi ovdje, a ne u Zagrebu, po klubovima ili lovačkim društvima - istakao je Grmoja na predstavljanju kandidata okupljenim aktivistima stranaka koalicije.IMG 6512