Četvrtak, 05 Svibanj 2016 11:30

Slavonija i Slavija u finalu kupa

POLUFINALE KUPA POŽEŠKO-SLAVONSKE ŽUPANIJE SENIORI -

POŽEGA / TRENKOVO - Prema očekivanju pobjednici polufinalnih utakmica kupa Požeško-slavonske županije su trećeligaši. Slavonija je na svom terenu pobijedila županijskog prvoligaša BSK Buk, koji se nalazi na posljednjem mjestu u ligi. Slavonija je u prvom poluvremenu osigurala pobjedu pogocima Valentina Podobnika koji je nekadašnjim suigračima u mrežu pospremio dva zgoditka, a jedan gol postigao je Ivanović. U drugom poluvremenu dosta promjena u sastavu Slavonije i jedan pogodak gostujućeg napadača u vlastitu mrežu.

Slavija je na gostovanju kod vodeće momčadi prve županijske nogometne lige Sloge u Trenkovu ostvarila pobjedu rezultatom 4:2 i tako osigurala plasman u finale. Jakovljević je bio dva puta strijelac za Slaviju u prvom poluvremenu i već nakon 45 minuta pitanje pobjednika ovog susreta je praktički bilo riješeno.

Temeljem propozicija natjecanja za županijski nogometni kup predviđeno je da se igraju dvije utakmice, no ako se klubovi sporazume može se igrati i jedna utakmica. Ako se budu igrale dvije utakmice termini su 11. i 18. svibanja, a domaćinstva će se izvući u petak 6. svibnja.

SLAVONIJA – BSK BUK 4:0
POŽEGA – Igralište Slavonije . Gledatelja 50. Sudac Hrmić (Požega).
STRIJELCI: 1:0 – Podobnik (26), 2:0 – Ivanović (27) 3:0 – Podobnik (31), 4:0 – T. Tvrdy (63.a.g.).
SLAVONIJA: M. Vasić (od 74. Blažević), Pavelić (od 46. S. Vasić), Jan Neruda, Franjić, Jos. Neruda (od 46. Kolembus), Jurić, Plešić, Včelik, Jakešević (od 46. Nović), Podobnik (od 60. Grgić). Trener Marijan Bakula.
BSK BUK: A.Leist, Dravec, Baketarić, J. Bošnjak, D. Hel, Petković (od 75.Nukić), A. Hel, Mikšik (od 59. Jakovljević), T. Tvrdy (od 82. A. Bošnjak), Jelić, Arežina. Trener Branko Leist.

SLOGA – SLAVIJA 2:4
TRENKOVO – Igralište Park. Gledatelja 100. Sudac Glavaš (Kuzmica).
STRIJELCI: 0:1 – Jakovljević (13), 0:2 – Ančurovski (23), 1:2 – Golić (32), 1:3 – Jakovljević (45), 1:4 – Šubara (68), 2:4 – Kaurić (77).
SLOGA: Buturac, Pandža, Blažević (od 31. Markanović), Šubara, Šipura, Zelenika, Kaurić, Golić, Hervaćanin, M. Jozić, Mikulić. Trener Bernard Raguž.
SLAVIJA: Petković, Gomerčić, Majstorović, Ognjenčić, Žuljević (od 67. Mikić), Ančurovski (od 80. Kvaternik), Šubara, M. Peharda (od 86. Hel), Abramović, Jakovljević (od 85. Marčinović). Trener Dalibor Bognar.

Tekst: J. Neferović Foto: arhivska fotografija