Poraz košarkaša Požege od Osječkog Sokola

A2 HKL – ISTOK - 21. kolo -

KK POŽEGA – KK OSJEČKI SOKOL 64:75 (19:10, 15:31, 17:19, 13:15)

POŽEGA - Krešimir Herceg 21, Ante Ćališ 12, Luka Grgurić 8, Sven Abramović 7, Martin Bušić 7, Antun Štivičić 4, Domagoj Jozić 3, Josip Ševkušić 2, Karlo Grgurić, Filip Kojanović, Dario Rich, Matej Gorjanac.

OSJEČKI SOKOL - Vedran Došen 21, Kamaldin Gamma 20, Luka Jakić 9, Toni Kovač 8, Luka Šarić 8, Matko Fančović 7, Luka Lovretić 2, Sven Ostojić, Filip Zgonjanin, Mislav Raić, Toni Budalić.

Košarkaši Požege poraženi su na svom parketu od KK Osječki Sokol (Osijek) u utakmici 21. kola A2 HKL Istok. Rezultat je bio 64:75 za Osječane. Igrači trenera Daria Richa dobro su otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine imali vodstvo od 9 koševa. Nakon toga su odigrali katastrofalnu drugu četvrtinu koju su izgubili sa čak 16 koševa razlike pa su gosti na poluvremenu imali prednost od 7 koševa (34:41). U nastavku utakmice požeški košarkaši nisu se uspjeli vratiti u pobjednički ritam s početka utakmice pa su gosti lagano priveli utakmicu kraju održavajući prednost i na kraju su ostvarili pobjedu od 11 koševa razlike. Tako su se Požežani porazom oprostili od svojih navijača jer je ovo bila posljednja domaća utakmica u ovoj sezoni. Kolo prije kraja Požega je pretposljednja deveta na ljestvici sa 21 bodom. U posljednjem, 22. kolu KK Požega gostuje kod posljednje plasiranog kluba lige KK Županje koja ima 18 bodova.

Tekst: J. Bešlić Foto: arhivska fotografija