Ponedjeljak, 07 Ožujak 2016 09:51

Najbolji rezultat opucala Valentina Pereglin

ODRŽAN 13. KUP GRADA POŽEGE U SAMOSTRELU -

POŽEGA – U organizaciji Streljačkog kluba Požega, a pod pokroviteljstvom Grada Požege u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc održan je 13. Kup grada Požege u gađanju samostrelom, field na 18 metara. Kup se tradicionalno održava u sklopu proslave Dana grada Požege i Grgureva, a ove godine nastupilo je 14 strijelaca. Uz domaćine Požežane iz klubova SK Požega i GSD Požega 1871 nastupili IMG 1622su i reprezentativci Hrvatske te jedni od najboljih strijelaca svijeta iz SD Dubrava 1094 i SD Veliko Trgovišće.

Natjecanje se odvijalo u tri meča po 10 rundi, gdje svaka runda sadrži tri strelice, odnosno maksimalni rezultat je 900 bodova. Najbolji rezultat 13. Kupa, 898 krugova, opucala je Valentina Pereglin iz SD Dubrava 1094 osvojivši tako najbolji rezultat kod žena. Drugo mjesto osvojila je Nikolina Krivanek, također iz SD Dubrava 1094 sa 891 krugom, a s jednakim brojem krugova, ali manjim brojem desetki u krugu, treće mjesto osvojila je Maja Grdiša iz SK Požega.

Kod muških prvo mjesto osvojio je Domagoj Pereglin iz SD Dubrava 1094 sa 896 krugova, drugi je bio Marijan Kajfeš, također iz SD Dubrava 1094 sa 889 krugova, treće mjesto osvojio je Željko Tijan sa 882 kruga dok su Požežani Zoran Špoler iz GSD Požega 1871 sa 877 krugova i Ivica Tomljenović iz SK Požega sa 864 kruga osvojili treće i četvrto mjesto.

IMG 1639Najviše je strijelaca nastupilo u kategoriji juniora, a najbolji je bio Martin Oborovečki iz SD Veliko Trgovišće. Drugo mjesto, sa samo krugom manje osvojila je Mihaela Oborovečki, također iz SD Veliko Trgovišće, a treće mjesto osvojio je Oliver Mofardin iz SD Dubrava 1094. sa 879 krugova. Prvi nastup zabilježio je junior Josip Vlainić, član SK Požega te opucao 756 krugova.

Ekipno prvo mjesto osvojili su strijelci SD Dubrava 1094 – Valentina Pereglin, Domagoj Pereglin i Nikolina Krivanek s ukupno 2685 krugova. Drugo mjesto osvojili su strijelci SD Veliko Trgovišće – Martin Oborovečki, Mihaela Oborovečki i Borna Banovac s ukupno 2632 kruga, dok su treći bili domaćini SK Požega – Maja Grdiša, Ivica Tomljanović i Josip Vlainić s ukupno 2511 krugova.

Najbolji hrvatski strijelci vraćaju se ponovno u Požegu 20. ožujka kada se održava 12. Prvenstvo Hrvatske u gađanju samostrelom field 18 m.

Tekst/foto: Lana Protić Malbašić