Golijada Slavonije za nova tri boda

3. HNL istok - 12. kolo -

MLADOST (A) – SLAVONIJA 1:10

ANTIN - Igralište Paža. Gledatelja 100. Sudac Jozić (Sl. Brod).

STRIJELCI. 0:1 Jurić (11), 0:2 – Jurić )14), 0:3 – Pavelić (21), 0:4 – Včelik (25), 1:4 – Prkić (47), 1:5 – Ivanović (50), 1:6 – Grbeš (55), 1:7 – Ivanović (58), 1:8 – Tomić (69), 1:9 – Jurić (75), 1:10 – Grbeš (80).

MLADOST (A): Mikić, Đerđ (od 57. Sokić), Andričević, Ivanković, Kovačević, Knezović (od 46. Vitomir), Brajković, Čaić, Šokčević (od 83. Ižaković), Prkić, Matanović. Trener Antun Ratkić.

SLAVONIJA: Vasić, Pavelić (od 54. Grbeš), Tomić, Josip Neruda, Jurić, Darmopil, Včelik, Žiška (od 71. Franjić), Ivanović, Jakešević, Podobnik (od 46. Karačić). Trener Marjan Bakula.

Slavonija je otišla na utakmicu u Antin dosta uzdrmanoj momčadi Mladosti čvrsto odlučna da bodove donese u Požegu. Iako se moglo kroz medije čitati da su igrači Mladosti nezadovoljni stanjem u klubu i da atmosfera u momčadi nije pozitivna, to je mogao biti dvosjekli mač pa je zbog toga bila potrebna maksimalna ozbiljnost. Već od početka susreta sve je išlo na mlin Slavonije. Nakon 25. minuta igre rezultat je glasio 4:0 za Slavoniju. Do kraja prvog poluvremena malo opuštanja kod igrača Slavonije i rezultat se nije promijenio. Početkom drugog poluvremena Prkić postiže pogodak za domaćina, a nakon toga ponovno golijada Slavonije. Strijelci su bili po dva puta Ivanović i Grbeš a jednom Tomić i Jurić, kojem je to bio treći na utakmici. Ovom pobjedom Slavonija je vratila dug Antinu i to s dobrim kamatama zbog poraza u Požegi u prošlom prvenstvu od 5:2. Bakula je imao kompletnu momčad nakon dosta dugo vremena i sada se očekuje da u ovakvom ritmu nastave do kraja prvenstva i Slavoniju pozicioniraju u gornji dio tablice.

Tekst: J. Neferović Foto: arhivska fotografija (Alen Protić)