Ponedjeljak, 28 Travanj 2014 14:32

1. ŽNL POŽEŠKO SLAVONSKA - 17. kolo

Derbi Hajduku

POŽEGA – Nakon 17. kola Prve ŽNL više nema dileme o novom prvaku lige. U derbi utakmici kola u Pakracu sastali su se vodeći Hajduk i drugoplasirani Bsk Buk. Hajduk je iskoristio domaći teren i u ne baš kvalitetnoj utakmici zasluženo ostvario pobjedu od 2:0. Pobjeda Hajduka je mogla biti uvjerljivija da su u 74. minuti iskoristili jedanaesterac. Bsk Buk nije pokazao očekivanu igru i čini se da se predao prije početka utakmice, jer gotovo nije imao pravu priliku za pogodak. Hajduk sada ima deset bodova prednosti i da se nešto promjeni ostaje na čistoj teoriji.

U Vetovu najuspješnija momčad proljeća Kaptol zabilježila je uvjerljivu pobjedu u susretu s Požegom. Već nakon prvih 25. minuta Kaptol je imao vodstvo od 2:0 i to je za dosta oslabljenu Požegu bio nedostižan rezultat. Početkom drugog poluvremena treći puta se zatresla mreža Požege što je bio kraj svih nadanja navijača drugog gradskog kluba. Uz jedan neriješen rezultat i pet pobjeda Kaptol je najugodnije iznenađenje proljetnog dijela prvenstva, a njihovi rezultati iz kola u kolo dižu klub na prvenstvenoj ljestvici. Mladost je uspjela u susretu protiv Papuka doći do vrlo značajne pobjede u borbi za mirniju završnicu prvenstva. Pobjedonosni pogodak postigla je u 89. minuti iz jedanaesterca i sada se može reći da je osigurala svoj status u ligi i slijedeće sezone. U Sulkovcima domaćin nije uspio doći do pobjede protiv Dinama iz Vidovaca. Utakmica je završila bez pogodaka, a ovaj rezultat više odgovara gostima, koji su pobjegli iz opasne zone. Sulkovci su i dalje na posljednjem mjestu, ali kako i Kutjevo nije uspjelo pobijediti Slogu ostaje još nade da se pobjegne s začelja, što sigurno neće olako Kutjevo dozvoliti. U Mihaljevcima pravi horor. Croatia je protiv Tim osvježenja u 55. minuti vodila 3:1 i na kraju izgubila utakmicu 4:3 i sada predvodi klubove donjeg dijela tablice. Očito da je isključeni vratar u 60. minuti bio veliki razlog da je Croatia izgubila utakmicu.

HAJDUK – BSK BUK 2:0

PAKRAC – Gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac Stojanović (Požega).
STRIJELCI: 1:0 – Barišić (12), 2:0 – Šugić (82).
HAJDUK: Vidović, T. Mijić, Baškiera, Bukovac, Milutin, Barišić (od 56. De. Kovačić), Andričić, Da. Kovačić (od 60. Jirasek), F. Matijašević (od 56. Šugić), Kolomaz, Prohaska. Trener nema.
BSK BUK: A. Bošnjak, Jakovljević (od 61. Klapšić), Hoborka, J. Bošnjak, K. Leist, I. Tvrdy (od 73. Marčinović), A. Hel, Franjić, Podobnik, Miškić, T. Tvrdy. Trener Senad Smajić.

KAPTOL – POŽEGA 3:0

VETOVO – Igralište Grot. Gledatelja 50. Sudac Jakovljević (Pleternica).
STRIJELCI: 1:0 – Kljajić (16), 2:0 – V. Pranjić (25), 3:0 – T. Petraš (46).
KAPTOL: D. Pavić, Kljajić, D. Čakalić, I. Petraš, Ikić, Mazanik, V. Pranjić, H. Čakalić (od 3. Zrnčić), T. Petraš (od 60. Iličić), Šilhan (od 69. Bošković ). B. Sadilek. Trener nema.
POŽEGA: Šimunović, Brekalo (od 87. Rukelj), Mitrović, Panđić, Pajić, Vučetić, Žunić, Lujić, Matijević, Kalić, Rešković. Trener Krunoslav Podoljak.

MLADOST – PAPUK 2:1

PAVLOVCI – Igralište Mladosti. Gedatelja 50. Sudac Matijević (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – Šnajder (5), 1:1 – Banović (36), 2:1 – Hojsak (89.-11m).
MLADOST: J. Janjić, Stanić (od 79. Mišković), Marjanović (od 86. Franjić), Đak, Gajić, Miškulin, Hojsak, Banović (od 65. M. Janjić), Šimić, Bojić (od 85. Blažević), Ajman. Trener Dražen Marjanović.
PAPUK: Raguž, Jakobović, Legac, Šnajder (od 83. Martinović), M. Solić, Abramović, Antunović (od 83. Brnić), J. Solić, Iličić (od 86. Mikulić), Beljan, Stanković (od 46. Krtalić). Trener Draženko Kljajić.

CROATIA – TIM OSVJEŽENJE 3:4

MIHALJEVCI – Igralište Grabovac. Gledatelja 80. Sudac Širić (Vidovci).
STRIJELCI:1:0 – Parobek (19), 2:0 – Vasić (21), 2:1 – T. Banožić (44.-11m), 3:1 – Parobek (55), 3:2 – Zrakić (65), 3:3 – B. Banožić (74), 3:4 – F. Novak (77).
CROATIA: Vinković, Parobek, Kajan, Marčinković, Ladović, Jurišić, Anušić, Vasić (od 61. Užar), Zdravković, Kahanek (od 76. Mikulić), L. Jogun (od 79. Štetić). Trener Ivica Tadić.
TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Andričić (od 90. Bilić), Vidović (od 88. Alavanić), Pavlović, M. Papak, Borevac, Zrakić, T. Banožić, I. Papak (od 90. Marić), B. Banožić (od 85. Sesar), Brnčić (od 58. F. Novak. Trener nema.
CRVENI KARTON: Vinković (60).

KUTJEVO – SLOGA 2:2

KUTJEVO Igralište Sportski park. Gledatelja 50. Sudac Adžijević (Lipik).
STRIJELCI: 1:0 – J. Budimir (15), 1:1 – Šarić (30. ag), 1:2 – J. Šipura (79), 2:2 – Jakovljević (86).
KUTJEVO: Posedi, Hora (od 63. Čačić), Štetić (od 75. Barić), Jelušić (od 35. Grgić), Šarić, Pačarek, Stojić, Kordić, A. Budimir, Jakovljević, J. Budimir (od 72. Nogolica). Trener Ivan Albreht.
SLOGA: Buturac,Antolović, Jogun, Šubara, J. Šipura ( od 80. Banović), Kaurić, A. Šubara (od 52. D. Pilić), Kakuk, Hervaćanin, Mandić (od 90. Protić), Golić (od 84. Vidović). Trener Bernard Raguž.

SULKOVCI – DINAMO 0:0

SULKOVCI – Igralište Tribljavina. Gledatelja 100 Sudac Glavaš (Kuzmica).
SULKOVCI: Ažidović, S. Majetić, Vidmar (od 90. Petričević), Oreč, Slatina (od 86. Bognar), Zelić, Abramović (od 70. Puljić), Knezović, Turić, K. Šutić, Cekinović. Trener nema.
DINAMO: Soldo, Šarić, Božić, Romštein, Papić, Ciglar (od 70 Adžić), Jaroš (od 87. Rađenović), I. Paun, D. Paun, Ćosić, Pernar (od 90. Mikić). Trener Krešo Poleti.