Nedjelja, 09 Travanj 2017 17:46

Međužupanijsko natjecanje ekipa mladeži Crvenog križa u pružanju prve pomoći

(3 glasova)

LIPIK – Gradovi Pakrac i Lipik bili su  domaćini 8. Međužupanijskog natjecanja ekipa mladeži Hrvatskog crvenog križa u pružanju prve pomoći za područje Vukovarsko-srijemske, Slavonsko-brodske i Požeško-slavonske županije. Na svečanosti otvaranja, učesnicima su dobrodošlicu i uspješni natjecateljski dan poželjeli Danijel Pavlović, ravnatelj GD CK Pakrac, Klaudija Kovač, ravnateljica OŠ Lipik, gradonačelnici Pakraca i Lipika  Vinko Kasana i Anamarija Bležević  te dožupan Ferdinand Troha koji je i otvorio natjecanje.

IMG 1283Oko 240 učesnika od kojih 130 natjecatelja podijeljenih u 15 ekipa iz gradskih društava iz Vukovara, Iloka, Županje, Sl. Broda, Nove Gradiške, Vinkovaca, Požege i Pakraca natjecalo se je u 4 teoretska testa te dvije praktične vježbe pružanja unesrećenima prvu pomoć. U kategoriji srednjoškolaca (u toj kategoriji Pakrac nije nastupio jer ima samo jednu srednju školu), pobijedila je ekipa GD CK Vinkovci, a ekipa požeške Gimnazije osvojila je 5. mjesto. U kategoriji osnovaca  ekipa GD CK Nove Gradiške je osvojila prvo mjesto i oni će ići na državno prvenstvo. Ekipa koja je predstavljala GD CK Požega, ekipa OŠ Dobriše Cesarića osvojila je 7. mjesto.  Pakrački GD CK je nakon ranije održanog izlučnog natjecanja tri osnovne škole s područja  Pakraca i Lipika predstavljala je ekipa OŠ Lipik koja je osvojila 8. mjesto Međutim svejedno će za nagradu na desetdnevno besplatno ljetovanje u odmaralište „Cvrčak“ na Viru. Za ekipa GD CK Pakrac nastupili su lipički osnovci: Niko Kozić, Lea Jurjević, Lovro Olivier, Aleksandar Blažević, Mihovil Hihlik i Vanessa Wagner uz mentoricu Vlatku Jergović. Natjecanje je održano u lipičkoj osnovnoj školi, a podjela nagrada i priznanja kao i završno druženje u restoranu pakračkog KTC-a.

Tekst/foto: G. Vukić