Banner 750x94 oluja

Banner Devetnica 2022 800x400 01

Breadcrumbs

Petak, 27 Svibanj 2022 10:09

Svečanom akademijom obilježen Dan škole Dobriše Cesarića Požega

Ocijeni sadržaj
(9 glasova)

POŽEGA - Požeška Osnovna škola Dobriša Cesarić nizom događanja obilježila je svoj Dan škole. Održana je sjednica Učiteljskog vijeća na kojoj su dodijeliti priznanja i nagrade najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima koje su osvojili na županijskim i državnim natjecanjima.  Uručene su i Posebne nagrade  učenicima koji su sve razrede prošli s odličnim uspjehom, Najučeniku generacije, Najučenici, Najsportašu i Najsportašici. 

Najsvečaniji dio je bila Svečana akademija koja je održana u Gradskom kazalištu Požega a u kojoj su sudjelovali gotovo sva razredna odjeljenja sa učenicima i mentorima, te pjevački zborovi, jedan je otpjevao i Lijepu našu na početku, a u nastavku Sing a song for the peace, veliki pjevački zbor (Danijela Petrinić), Biram ljubav, biram mir, učenici 3. a (sestra Karolina), Abeceda, učenici 1. a (Lidija Pecko i Ivana Marić), S. Prokofjev, Koračnica, Lucijana Klemenčić, 6.a, Bože, čuvaj Hrvatsku, Vedran Božičković, 6. c, Podjela nagrada i pohvalnica učenicima i njihovom mentorima, Školski junaci (igrokaz), učenici 3. c (Julijana Banovac), Tko je smjestio vuku? (lutkarska predstava), učenici 2. c (Ines Čereg i Veronika Šakota), Kako pobijediti strah od ispitivanja (monolog), Iva Marjanović, 5. c ( Vesna Leopoldović), Under the sea, plesna točka učenika 3. c dodatne nastave engleskoga jezika (Sandra Halt Ćuže), The Ghost (plesna točka koja je osvojila 1. mjesto na Državnome natjecanju u plesu), Pjevamo rock, veliki pjevački zbor uz pratnju na gitari učitelja Darka Papka.
Posebno su nagrađeni osmaši, koji ove godine napuštaju školu, ali i proglašeni najbolji učenica/učenik generacije. Prikazani su filmovi i završna riječ osmaša (mentor Anna Kuzmanović).

UČENICI KOJI  SE POHVALJUJU/NAGRAĐUJU   ZA  USPJEHE  NA  SMOTRAMA,  SUSRETIMA I NATJECANJIMA U ORGANIZACIJI AGENCIJE ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE ILI HRVATSKOG ŠKOLSKOG SPORTSKOG SAVEZA,  ODRŽANIM U ŠK.G. 2021./2022.                                                                     INFORMATIKA

LUKA BUDIMIR , 6.B -  za osvojeno 1. mjesto  na   županijskom  natjecanju iz  INFORMATIKE

MATEJ MILIČEVIĆ, 7.C - za osvojeno 1. mjesto  na   županijskom natjecanju iz  INFORMATIKE

NIKO  RADIĆ, 7.C- za osvojeno 2. mjesto  na   županijskom  natjecanju iz  INFORMATIKE

DORIAN  CVILJEVIĆ, 6.A - za osvojeno 2. mjesto  na   županijskom  natjecanju iz  INFORMATIKE

LUKA BUDIMIR, 6.B - za osvojeno 3. mjesto  na   županijskom  natjecanju iz  INFORMATIKE

  1. MATEMATIKA

ŠIMUN PERIĆ, 5.A - za osvojeno 3. mjesto  na   županijskom  natjecanju iz   MATEMATIKE

III.      KEMIJA

FILIP  KARLO  KRABICA, 7. A-  za osvojeno 2. mjesto  na   županijskom  natjecanju iz  KEMIJE

  1. BIOLOGIJA

FRAN  SOUKUP, 8. A - za osvojeno 1. mjesto  na   županijskom  natjecanju iz   BIOLOGIJE

FILIP KARLO KRABICA ,  7. A - za osvojeno 2. mjesto na županijskom natjecanju     iz  BIOLOGIJE                                                                                                  

PETRA PAMUKLIĆ , 7.B - za osvojeno 3. mjesto  na   županijskom  natjecanju iz   BIOLOGIJE

  1. GEOGRAFIJA

ŠIMUN PERIĆ, 5. A -  za osvojeno 2. mjesto na županijskom natjecanju iz  GEOGRAFIJE

  1.  POVIJEST

IVAN DE MARCO, 7.A – za osvojeno 1. mjesto na županijskom natjecanju iz POVIJESTI

VII.  „SIGURNO U PROMETU“

ŠIMUN  PERIĆ , 5.B -  za osvojeno 1. mjesto na županijskom i uspješno sudjelovanje na   državnom natjecanju „SIGURNO U PROMETU“

KORINI  PERIĆ, 5.B -  za osvojeno 3. mjesto na županijskom natjecanju „SIGURNO U   PROMETU“

VIII.   TEHNIČKA KULTURA

GABRIELA  TURKOVIĆ, 8.A – za osvojeno 3. mjesto  na županijskom natjecanju iz TEHNIČKE KULTURE

  1. ENGLESKI JEZIK

DOMINIK  IVANČEVIĆ, 8.C- za osvojeno 3. mjesto na županijskom natjecanju iz    ENGLESKOG  JEZIKA

  1. ŠKOLA   STVARALAŠTVA „NOVIGRADSKO PROLJEĆE“

ANNA  KUZMANOVIĆ, 8.A – za uspješno sudjelovanje na državnoj Školi stvaralaštva „Novigradsko  proljeće“

TARA MATIJEVIĆ, 8.A – za uspješno sudjelovanje na državnoj Školi stvaralaštva „Novigradsko  proljeće“

FILIP TUŠEK, 8.A – za uspješno sudjelovanje na državnoj Školi stvaralaštva „Novigradsko  proljeće“

  1. SPORT

(Učiteljsko vijeće pohvaljuje i nagrađuje   sportaše   koji su osvojili prvo mjesto na županijskim natjecanjima )

      PLES 

–  za   osvojeno  1. mjesto  na državnom  natjecanju u PLESU

 

NIA BARIŠIĆ, 5.B

EVA KRIZMANIĆ, 5.C

 IVA  MARIJANOVIĆ, 5.C

TARA MATIJEVIĆ, 8.A

KARLA PAUKNER, 8.B

IVA VIDOVIĆ, 5.B

     ŠAH

     –  za   osvojeno 1. mjesto  na   županijskom i uspješno sudjelovanje na državnom  natjecanju u  ŠAHU

  1. LUKA BUDIMIR, 6.B
  2. RENATO BILIĆ, 6.B
  3. MATEJ MILIČEVIĆ, 7.C
  4. NIKO RADIĆ, 7.C

GIMNASTIKA – Ž

za  osvojeno 1. mjesto   na  županijskom  i  uspješno sudjelovanje na državnom natjecanju u  GIMNASTICI

KIARA IVANČEVIĆ, 6.C

TARA MATIJEVIĆ, 8.A

ANJA OBRADOVIĆ, 6.A

TEA OBRADOVIĆ, 8.A

ENA PAUKNER, 2.A

STOLNI TENIS –Ž

–  za   osvojeno 1. mjesto  na  županijskom i  uspješno sudjelovanje na državnom natjecanju u   STOLNOM TENISU

IVA NJAVRO, 7.A

MARIJA ŠIPEK, 6.B

MARTA ŠIPEK, 8.B

NERA VUJASINOVIĆ, 5.B

STOLNI TENIS –M

–  za   osvojeno 1. mjesto  na  županijskom i  uspješno sudjelovanje na državnom natjecanju u   STOLNOM TENISU

RENATO BILIĆ, 6.B

LUKA BUDIMIR, 6.B

NIKO RADIĆ, 7.C

IVAN SMILJANIĆ, 3.A

ODBOJKA- Ž

–  za   osvojeno 1. mjesto  na  županijskom  i  3. mjesto  na regionalnom  natjecanju u  ODBOJCI

DORA  BERDI, 6.B

DORA  BRADIĆ, 6.A

EMA BUDIMLIĆ, 6.B

EVA DOMIČIĆ, 6.A

TENA KRIŽANOVIĆ, 5.B

LANA MARINOVIĆ, 6.B

SARA MIŠIĆ, 6.B

MAJA MITROVIĆ, 6.B

MARIJA PERNAR, 5.B

MARTA PUNTARIĆ, 6.B

VERONIKA SHUDIEHOVA, 5.B

VIKTORIJA SHUDIEHOVA, 5.B

REA ZELENIKA, 6.B

 ODBOJKA - M

–  za   osvojeno 1. mjesto  na  županijskom  i  uspješno sudjelovanje na državnom natjecanju u  ODBOJCI

LUKA FUČEK, 8.C

LUKA  GUGIĆ, 8.C

DOMINIK IVANČEVIĆ, 8.C

LUKA KOMUŠANAC, 6.B

MATEO MARČETIĆ, 8.C

DOMAGOJ MESIĆ, 8.B

DOMINIK MESIĆ, 8.B

LOVRO PAVLOVIĆ, 8.A

FRAN SOUKUP, 8.A

MATEJ VUKELIĆ, 6.B

KOŠARKA  - Ž

–  za   osvojeno 1. mjesto  na  županijskom  i  uspješno sudjelovanje na državnom natjecanju u  KOŠARCI

DORA BERDI, 6.B

ENA MANDIĆ, 8.C

TARA MATIJEVIĆ, 8.A

SARA MIŠIĆ, 6.B

EMA MIŠKULIN, 8.C

MAJA MITROVIĆ, 6.B

IVA NJAVRO, 7.A

TEA OBRADOVIĆ, 8.A

MARIJA PERNAR, 5.B

REA ZELENIKA, 6.B

GABRIJELA ŽIŠKA, 6.A

ATLETIKA  - Ž (5.-8.r.)

–  za   osvojeno 1. mjesto  na  županijskom  i  uspješno sudjelovanje na državnom natjecanju u ATLETICI 

 DORA BERDI, 6.B

LANA MARINOVIĆ, 6.B

TARA MATIJEVIĆ, 8.A

SARA MIŠIĆ, 6.B

EMA MIŠKULIN, 8.C

MAJA MITROVIĆ, 6.B

IVA NJAVRO, 7.A

ANJA OBRADOVIĆ, 6.A

MARIJA PERNAR, 6.B

MARTA PUNTARIĆ, 6.B

 REA ZELENIKA, 6.B

 ATLETIKA  - Ž (5. i 6.r.)

–  za   osvojeno 1. mjesto  na  županijskom  i  uspješno sudjelovanje na državnom natjecanju u ATLETICI

NIA BARIŠIĆ, 5.B

DORA BERDI, 6.B

EVA KRIZMANIĆ, 5.C

LANA MARINOVIĆ, 6.B

SARA MIŠIĆ, 6.B

MAJA MITROVIĆ, 6.B

ANJA OBRADOVIĆ, 6.A

 MARIJA PERNAR, 5.B

MARTA PUNTARIĆ, 6.B

NERA VUJASINOVIĆ, 5.B

REA ZELENIKA, 6.B

NAJsportašica  generacije:  TARA MATIJEVIĆ, 8.A  

NAJsportaš generacije:   LUKA FUČEK, 8.C

Za odličan uspjeh  tijekom  osmogodišnjeg  školovanja Učiteljsko vijeće OŠ „Dobriša Cesarić“  pohvaljuje sljedeće učenike:   

8.A  (M. GLIBO ČULJAK)

 NIKA BERDI

 MARTA EREIZ

 ANNA KUZMANOVIĆ

TARA MATIJEVIĆ

TEA OBRADOVIĆ

PAOLA POSAVAC

FRAN SOUKUP

GABRIELA TURKOVIĆ

VERONIKA VIDMAR

8.B  (B. Đ. ZIMA)

LANA BREZICKI

GABRIJEL ČULJAK

 FILIP ODOBAŠIĆ

ANA PAUKNER

MARTA ŠIPEK

8.C ( M. FRANIĆ)

JOSIP BILIĆ

IVA DRAŽIĆ

SARA LUKIĆ

VERONIKA KOMADINA

DOMINIK IVANČEVIĆ

MARIJA PAPRATOVIĆ

PRIZNANJA    UČITELJIMA – MENTORIMA ČIJI SU UČENICI  OSVOJILI PRVO MJESTO  NA  ŽUPANIJSKIM SUSRETIMA I  NATJECANJIMA   U  ORGANIZACIJI AGENCIJE  ZA ODGOJ  I OBRAZOVANJE  ILI  HRVATSKOG ŠKOLSKOG ŠPORTSKOG  SAVEZA:    

TOMISLAV  BALEN  –  PRVO  MJESTO NA ŽUPANIJSKOM  I USPJEŠNO SUDJELOVANJE NA DRŽAVNOM   NATJECANJU   IZ  INFORMATIKE

BLANKA ĐIMOTI-ZIMA – USPJEŠNO SUDJELOVANJE  U ŠKOLI  STVARALAŠTVA „NOVIGRADSKO PROLJEĆE“   

TATJANA STANKOVIĆ -  PRVO MJESTO  NA ŽUPANIJSKOM NATJECANJU IZ  BIOLOGIJE

 FRANJO KVESIĆ – PRVO MJESTO NA ŽUPANIJSKOM I USPJEŠNO SUDJELOVANJE NA DRŽAVNOM  NATJECANJU „SIGURNO U PROMETU“

GORAN NJAVRO  -  PRVO MJESTO NA ŽUPANIJSKOM I USPJEŠNO SUDJELOVANJE NA DRŽAVNIM NATJECANJIMA  U  SPORTU

VINKO TADIĆ - PRVO MJESTO NA ŽUPANIJSKOM   NATJECANJU IZ  POVIJESTI