(3 glasova)

DRUGA FINALNA UTAKMICA KUPA SENIORI  -

SLAVONIJA : SLAVIJA    3:2

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 250. Sudac Adžijević (Lipik).

STRIJELCI: 1:0 – Širić (3), 1:1 – Dal. Žafaranć (28), 2:1 – Pavelić (41), 3:1 – Pavelić (50.-11m), 3:2 – Valentić (90).

SLAVONIJA: Rezo, Pavelić, Jan Neruda, Berdi, Širić, Blim (od 85. Oreč), Peić (od 78. Kalić), Parmaković, Zeba, Ergotić, Cekinović. Trener Krešo Poleti.

SLAVIJA: Petković, Kvaternik, Vukoja, Ančurovski (od 80. Kamenčak), Podobnik, Dal. Žafaranić (od 69. Marčinović), Peharda, Hoborka, Dav. Žafaranić (od 74. Budimir), Josip Neruda (od 52. Blašković), Jakovljević (od 88. Valentić). Trener Dalibor Bognar.

DSC_5648pUzvratna utakmica finala kupa između Slavonije i Slavije odigrana je na odličnom terenu i idealnom vremenu pred oko 250 gledatelja. Slavonija je ušla u utakmicu s tri pogotka zaostatka i Slavija je imala veliku prednost. Slavonija je odlično otvorila susret jer je već u 3. minuti pogotkom Širića povela. Nakon toga obrana Slavije je djelovala dosta neorganizirano i već u 5. minuti u izvrsnoj šansi za povećanje rezultata našao se Pavelić, ali Petković je spasio svoju mrežu. Slavonija igra vrlo dobro no Slavija je u 12. minuti imala priliku da nešto napravi, ali na povratnu loptu Jakovljevića u kaznenom prostoru Slavonije Davor Žafaranić lopu šalje daleko od gola. Slavonija diktira ritam i tempo igre i gostujući igrači nisu uspjeli uspostaviti ravnotežu i teško dolaze u priliku da ugroze gol Reze. U 23. minuti dosta sreće za gostujuće nogometaše, jer je nakon gužve u kaznenom prostoru goste spasila stativa. I kako to obično biva kada ne iskoristiš prilike slijedi kazna. Slavija je u 28. minuti izjednačila rezultat. Jakovljević se provukao kroz obranu Slavonije u kaznenom prostoru i s korner crte odigrao povratnu loptu na koju je natrčao Dalibor Žafaranić i poslao je iza leđa Reze. Ipak se na odmor otišlo s vodstvom Slavonije od 2:1. Uz svu dominaciju Slavonije tek u 41. minuti vodstvo domaćina. Pavelić je u kaznenom prostoru Slavije na malom prostoru prevario tri igrača gostiju i kada se oslobodio loptu je s 12-13 metara poslao u desnu, a vratara Petkovića u lijevu stranu. U drugi dio utakmice obje momčadi su ušle s istom postavom. Slavonija je nastavila s pritiskom i opet je rano došla do povećanja rezultata od 3:1. Pavelić je u 49. minuti vrlo uspješno iznudio prekršaj u kaznenom prostoru Slavije i Adžijević je pokazao na jedanaest metara. Uspješan izvođač najstrože kazne bio je sam Pavelić i Slavonija je povela 3:1. Kako je bilo još dosta vremena otvorila se prilika Slavoniji da uz još dva pogotka napravi senzaciju i Slavija je morala uložiti puno napora da sačuva svoju prednost iz prve utakmice. Što je utakmica išla svom kraju sve više nervoze u redovima Slavonije, a u završnici susreta igralo se s pritiskom na gol Slavije što je omogućilo Slaviji za kontra napade. Sve dileme oko ishoda utakmice mogao je riješiti Budimir u 90. minuti kada je u kontri bio brži od obrambenog igrača Slavonije no pokazao je dosta sebičnosti u prilici kada je trebao odigrati Valentića, odlučio se za dribling i potom šutirao ali je Rezo u dva navrata vrlo dobro reagirao i spasio svoju mrežu. U kontra napadu nova prilika za Slavoniju ali bez učinkovite završnice, pa rekontra Slavije preko mladog Valentića koji je u visini šesnaesterca s desne strane ušao u sredinu terena i lijevom nogom pogodio donji desni kut nemoćnog vratara Slavonije Reze i postavio konačan rezultat utakmice 3:2. Slavonija je pobijedila i imala je satisfakciju u pobjedi, ali pehar je pripao Slaviji koja je u prvom susretu ostvarila pobjedu od 3:0 što se sada pokazalo da je bilo dovoljno za osvajanje kupa Požeško slavonske županije. Slavija će predstavljati Požeško slavonsku županiju u daljnjem kup natjecanju na razini Hrvatske. Nagrade igračima jedne i druge momčadi dodijelili su predsjednik ŽNS Drago Lucić, članovi Izvršnog odbora Ivan Bunjevac i Josip Bešlić, te tajnik ŽNS Marijan Rudež