Četvrtak, 10 Srpanj 2025 12:28

U Požegi održan Kinder joy of moving turnir u tenisu za djecu do 12 godina

Ocijeni sadržaj
(3 glasova)
POŽEGA - ŠTK Požega bio je organizator natjecanja koji je u tri dana od 5.7.- 7.7. okupio nešto više od 60 natjecatelja kroz kvalifikacijske i susrete na ispadanje. 
Promovirali su vrijednosti Kinder joy of moving društveno odgovornog pokreta u koji je samo prošle godine bilo uključeno 3.4 milijuna djece iz 34 različite zemlje cijelog svijeta.
Prebacujući fokus s rezultata na zabavu, s natjecanja na suradnju, turnir u središte stavlja pozitivne vrijednosti sporta kao što su prijateljstvo, međusobni odnos, ukjlučenost, fair play, poštovanje i osobni razvoj.
Nakon tri dana igre, druženja i zabave i oko 250 mečeva, istakli su se rezultatima pobjednici natjecanja, kod djevojčica Katarina Vrdoljak - Split, Nosa Tokić - Zadar, parovi djevojčice Olivera Kranjčević - Vinokvci i Katarina Vrdoljak - Split, parovi dječaci - Mateo Kaljević i Karlo Tufekčić - Osijek. 
Nastupilo je i 10 natjecatelja ŠTK Požega, a zapažene nastupe su ostvarili Emanuel Kosina i Marko Mlakar - 3.mjesto parovi, te Matej Jakovljević i Vito Samardžija, koji su podijelili 3.-4. mjesto pojedinačno u bonus turniru. 
Posebnu nagradu za promicanje vrijednosti Joy of moving fair play award je dobio Andrija Štancl.