(4 glasova)

Prvi poraz Slavije

ORIOLIK – SLAVIJA   5:1

ORIOVAC – Stadion Oriolika. Gledatelja 250. Sudac Novosel (Gat).

STRIJELCI: 1:0 – Ereiz (9), 2:0 – Olić (31), 3:0 – Mišić (54), 3:1 – Ravlić (60), 4:1 – Marušić (66), 5:1 – Mišić (80).

ORIOLIK: Herceg, Ereiz, Jandrić, Petrović (od 58. Milinković), Dubravac (od 84. Mirković), Mišić, Haring (od 81. Caban), Jurić, Olić, Šunjerga, Marušić. Trener Mario Tadić.

SLAVIJA: Petković, Kvaternik, Jelčić, Vukoja (od 46. Dav. Žafaranić), Ančurovski, Tokić, Valentić, Ravlić (od 70. Štavlić), Peharda, Marčinković, Abramović (od 46. Jakovljević). Trener Dalibor Bognar.

Nakon 9. kola više nema neporaženih ekipa u Trećoj HNL Istok. Na gostovanju u Oriovcu Slavija je doživjela prvi poraz u ligi od Oriolika, koji je aspirant na visoku poziciju i utakmica je bila jedna od derbija kola. Na oko vrlo težak poraz Slavije nije bio odraz slabe igre i velike dominacije domaćina, nego više splet nesretnih i nespretnih okolnosti, jer ako jednoj momčadi ide sve, a drugoj ništa onda je rezultat takav kakav jest. Slavija u ovoj utakmici nije imala raspoloženog vratara, koji je bitna karika u svakoj momčadi i njegova igra dosta odlučuje o raspoloženju u momčadi, ali što se tiče poraza to je u jednu ruku očekivajuće da će doći do pada koncentracije i da će se poraz morati dogoditi. Većina pogodaka domaćina postignuta su nakon prekida igre i tu se osjetio pad koncentracije, što je Oriolik iskoristio. Nakon kornera na otvaranju utakmice Oriolik je poveo u 9. minuti. Olić je povećao vodstvo domaćina u 31. minuti iz slobodnog udarca s oko 25 metara, a lopta je prošla ispod vratara Petkovića. Slavija je smanjila rezultat na 3:1 preko Ravlića nakon kornera. U 66. minuti Oriolik je povećao vodstvo opet iz slobodnog udarca s oko 25 metara, a konačan rezultat od 5:1 postignut je u 80. minuti iz gužve nakon kornera Oriolika.

lipik 3hnl

Blizu osvajanju boda

BSK – LIPIK   2:1

BIJELO BRDO – Igralište Bjelo Brdo. Gledatelja 150. Sudac Kurbaša (Bizovac).

STRIJELCI: 1:0 – Filipović (17), 1:1 – Starčević (56), 2:1 – Vratović (88).

BSK: Ilinčić, Petričević, Kubarić, Pačar (od 64. Agatić), Horvat, Meter, Dorić (od 59. Ištvanić), Đikić (od 90. Karanović), Krolo, Filipović, Vratović. Trener Igor Tot.

LIPIK: Krizmanić, Komljenović, Kašljević, Golubić (od 83. Turkalj), Kužilek, Cerovečki, Starčević (od 79. Šugić), Kraljević, Kurjaković (od 68. Bešlić), Poletto, Rekavić. Trener Željko Rebrović.

Lipik je bio na pragu osvajanja jednog boda u drugom derbiju 9. kola Treće HNL Istok u Bijelom Brdu u susretu s Bsk-om. Domaćin je došao u vodstvo u 17. minuti nakon kornera. Lopta je došla do Kuburića koji je šutirao prema golu Krizmanića, koji je uspio obraniti šut no ne i uhvatiti loptu, koja se odbila na noge Filipoviću i završila u mreži Lipika. Bez obzira na vodstvo domaćih Lipik je nastavio igrati i napadati kako bi izjednačio rezultat. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije promijenio i domaćin je s minimalnom prednošću ušao u drugo poluvrijeme. Otvorena igra Lipika dala je rezultat i u 56. minuti prodor Starčevića po lijevoj strani urodio je plodom. Starčević je pogodio prvi kut Ilinčića i lopta se našla iza leđa vratara Bsk-a. Nakon pogotka Lipik se nije povukao i u 77.minuti je imao veliku priliku za vodstvo, ali nakon prodora Starčevića Cerovečki iz izgledne prilike poslao loptu preko grede. U posljednjim trenutcima utakmice Bsk je došao do pobjedonosnog pogotka. Vratović je iz slobodnog udarca preko živog zida pogodio gornji lijevi kut i lopta je završila u mreži Lipika. Bsk je osvojio tri boda iako je Lipik bio blizu boda.

Slavonija višnjevac

Uvjerljiva domaća pobjeda

SLAVONIJA – VIŠNJEVAC         4:0

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 150. Sudac Menđušić (Vinkovci), pomoćnici Bradarić i Sabljak.

STRIJELCI: 1:0 – Golik (13), 2:0 – Šulc (63), 3:0 – Berdi (81), 4:0 Pavelić (90.-11m).

SLAVONIJA: Rezo, Pavelić, Jan Neruda (od 55. Jo. Neruda), Berdi, Šulc, Golik, Peharda (od 57. Včelik), Žuljević (od 61. Darmopil), Parmaković, Zeba, Ergotić. Trener Željko Mitrović.

VIŠNJEVAC: Jakovljević, Skender, Merkaš, Grgić, Mihaljević (od 64. Eling), Prpić, Mihaljev, Barišić (od 46. Horvatin), Repinc, Damjanović, Novoselić (od 72. Topić). Trener Robert Špehar.

IGRAČ UTAKMICE: Mile Pavelić.

Slavonija je dosta motivirano počela susret protiv Višnjevca. Već u 8. minuti sreća se okrenula na stranu Višnjevca. Žuljević je bio u prilici za pogodak i lopta je prošla vratara Jakovljevića, ali je od stative umjesto u mrežu otišla u gol aut. U 13. minuti Žuljević je iznudio prekršaj na oko 20 metara malo s desne strane od gola gostiju. Slobodni udarac je izveo Golik i lopta prelazi živi zid, udara u gredu gotovo gdje se spajaju vratnica i greda i odbija se na tlo, a Jakovljević koji je pokušao obraniti ovaj šut bio je mantinela, od koje je lopta završila u mreži. Vrlo lijep i rijetko viđen pogodak. Slavonija je imala veliku priliku za povećanje rezultata u 23. minuti nakon centaršuta Pavelića, lopta je došla do Žuljevića, koji je volej udarcem slabo zahvaća s nekih 6-7 metara i Jakovljeviću nije bilo teško spriječiti pogodak. Nakon toga gosti se oslobađaju pritiska, a igrači Slavonije kao da su stali i do kraja prvog poluvremena gosti su potpuno ravnopravan suparnik. U drugom poluvremenu ulaskom Včelika igra Slavonije je nešto živnula, no dosta agilni Pavelić je bio igrač koji je najzaslužniji za visoki rezultat. U 63. minuti Včelik je odlično centrirao s lijeve strane u kazneni prostor Višnjevca. Pavelić je glavom loptu prenio na drugu stativu, gdje ju je dočekao Šulc i s nekih desetak metara neobranjivo poslao pod prečku Jakovljevića. U 81. minuti nakon kornera kojeg je izveo Pavelić pred golom gostiju najviše je skočio Berdi i glavom s 2-3 metra zatresao mrežu i povećao rezultat na 3:0. Novu priliku za povećanje rezultata Slavonija je imala u 85. minuti iz jedanaesterca. Pavelić je srušen u kaznenom prostoru gostiju. Golik je bio izvođač kaznenog udarca i neobjašnjivo neodgovorno izveo najstrožu kaznu. Vratar je pošao u desnu stranu, a Golik je podcjenjivački loptu plasirao i poslao je preko grede. No do kraja utakmice još jedan jedanaesterac za Slavoniju opet nakon što je u kaznenom prostoru gostiju srušen Pavelić. Ovoga puta Pavelić je sam izveo kazneni udarac i povećao rezultat na 4:0. Pobjeda Slavonije je zaslužena no ostaje dojam da je oko 25 minuta drugog dijela prvog poluvremena igra Slavonije bila blijeda i nedorečena. Slijedeću utakmicu Slavonija igra u Vukovaru i u ovom tjednu će se trebati spremiti za igru u gostima, koja je Slavoniji do sada bila veliki problem.