Nedjelja, 28 Svibanj 2023 13:30

Judo klub "Slavonac" iz Čaglina briljantno odradio Međunarodni turnir u Sanskom Mostu i pokupio 9 medalja

(13 glasova)

SANSKI MOST / BiH - Judo klub "Slavonac" iz Čaglina nastupio je u subotu 27.svibnja sa 7 džudaša na Međunarodnom turniru u Sanskom Mostu i osvojio 9 medalja .Na turniru je sudjelovalo 250 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

IMG 0666b606d886f9d1ae88b82bf781f7bf V

- Prva na borilište je izašla Ema Blagojević u kategoriji curica U11 do 36 kg te osvojila brončanu medalju. Ovo je ujedno i prva medalja za Emu koja iz turnira u turnir pokazuje sve bolje borbe. Slijedi kategorija do 34 kg u kojem Bruno Bluha i Filip Šutić pokazuju zavidnu kvalitetu i obojica dolaze do finala te u produžecima Bruno dolazi do pobjede osvaja zlatnu medalju dok je Filip Šutić osvojio srebrnu medalju.IMG 27b9cd179e2ea2f30f5900c67ab7c1fe V

Isti  dečki su se okušali i u starijem uzrastu gdje su također obojica ponovno došli do finala i sa istim scenarijem gdje je Bruno u tijesnoj borbi pobijedio Filipa. Bruno je ujedno proglašen i za najboljeg natjecatelja u uzrastu U11 i U13. Nemanja Đukić nastupio je u kategoriji do 30 kilograma i okitio se srebrno medaljom dok je Ivano Bošnjak u kategoriji do 50 kg sa briljantne 4 pobjede osvojio zlatnu medalju.

IMG d5bc53b72094fb8bea6d011bb0704322 V

Rafael Ćosić nastupio je u kategoriji do 38 kilograma i uz odlične borbe osvojio brončanu medalju. Za kraj bilježimo odličan nastup Ive Čančar koja je u kategoriji do 32 kilograma osvojila zlatnu medalju i titulu najbolje natjecateljice u uzrastu do 13 godina.

20230527 140701

Odličan dan za sve džudaše, svi su odradili odlične borbe te je bio red i nagraditi ovakav uspjeh a kako ne doći u Bosnu a ne probati tradicionalne čevape - zaključio je trener Judo kluba „Slavonac“ iz Čaglina i voditelj ekipe na natjecanje Robert Garc.