Breadcrumbs

Petak, 08 Travanj 2022 19:19

Završnica Kupa u košarci za ženske ekipe starta ove subote u Požegi

Ocijeni sadržaj
(9 glasova)

POŽEGA - Ovog se vikenda igra završnica Kupa Republike Hrvatske za ženske ekipe “Ružica Meglaj-Rimac”. Na završni turnir, koji se igra u formatu Final Four, plasirali su se ŽKK Plamen Požega koja je ujedno i domaćin, ŽKK Medveščak, ŽKK Ragusa i KK Trešnjevka 2009. 

U požeškoj je gradskoj vijećnici u petak, dan uoči polufinala, održana najavna konferencija za medije  uz prisustvo gradonačelnika Grada Požege Željka Glavića i Povjerenika natjecanja HKS-a Darka Kotaranina, a Kup su javnosti približili i glavni treneri svih četiriju klubova: Vladimir Englman, trener Plamen Požege, ujedno i domaćin, Iva Borović-Gregov, trenerica Medveščaka, Cvetana Matić, trenerica Raguse te Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009.

Gradonačelnik Grada Požege Željko Glavić najprije je pozdravio sve prisutne te nastavio s uvodnom riječi: „Izuzetna mi je čast što mogu najaviti ovaj važan košarkaški spektakl u Požegi. Požega ima dugu košarkašku tradiciju, još od 1947. godine, a i prvi košarkaški klub je bio baš ženski - Jedinstvo. Ponekad je košarka stajala bolje na ovim prostorima, nekad malo manje dobro, no pojavom organiziranog rada s košarkašicama 90-ih, za što današnji trener Požege i njegova supruga imaju velike zasluge, dakle od utemeljenja ŽKK Požega, klub se razvio u respektabilan košarkaški klub kojim se Požega ponosi. Ne ponosimo se, dakle, samo s nogometom i muškim klubovima, već i sa ženskim sportskim klubom što se često zanemaruje. Želja nam je, čemu će i ovaj događaj pridonijeti, da se popularizira ženska košarka kako bi se što više djevojčica uključilo u košarku.“

Gradonačelnik je zatim svima poželio dobrodošlicu i postignuće najboljih mogućih rezultata: „Želim svima uspjeh, iako nažalost ne mogu sve četiri ekipe biti prve. Sretno svima, ugodno se osjećajte i ne zaboravite Požegu u Vašim budućim planovima, mi ćemo rado biti domaćini.“

Povjerenik Premijer ženske lige i Kupa Ružica Meglaj-Rimac, Darko Kotaranin: „U ime Hrvatskog košarkaškog saveza pozdravljam gradonačelnika i sudionike kojima čestitam na plasmanu na Završni turnir. Indikativno za neizvjesnost ovog turnira jest što ove iste četiri ekipe koje su u završnici Kupa idu i u doigravanje Prvenstva Hrvatske. Zahvaljujem se Gradu Požegi i klubu koji je preuzeo organizaciju ove manifestacije. Očekujem da će dvorana biti pristojno popunjena, kao i fer i sportsku borbu te prijateljstvo na terenu i van njega. Jednako tako očekujem i dva odlična košarkaška dana.“

Treneri svih četiriju klubova složili su se kako slijede tijesne i neizvjesne utakmice klubova podjednake kvalitete.

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: „Sretni smo što smo ovdje, društvo je zaista probrano. Tijekom prvenstva smo imali odlične i neizvjesne utakmice i isto očekujem i ovdje. Za nas je značajno što naše mlade igračice uopće sudjeluju na ovakvoj završnici.“

Cvetana Matić, trenerica Raguse: „Zahvaljujem se gradonačelniku i podršci HKS-a. Zadovoljni smo cjelokupnom sezonom, i kao prošlogodišnji dvostruki prvaci, dat ćemo sve od sebe da pobijedimo. Bit će vrlo neizvjesno, svi su kandidati za osvajanje titule, tako da će odlučivati sitnice, a pobjedu može odnijeti i zdravstveni karton – odnosno oni koji će imati najzdraviju ekipu.“

Vladimir Englman, trener Plamen Požege: „Zahvaljujem se gradonačelniku što je u ovih nekoliko mjeseci prepoznao priliku da organiziramo finale Kupa. Očekujem spektakl, ne samo u sportskom, već i u organizacijskom smislu. Zaista smo si dali truda da finale ne bude suhoparno pa gledatelje očekuje bogat program. Bez obzira na sve rezultate, ovo je najveći uspjeh našeg kluba. Što se tiče predviđanja, ne bih htio biti prognozirati i biti kladioničar. Ekipe su izjednačene, to je i prvenstvo pokazalo i nadam se da će naša ekipa biti bar za pola koša bolja. Želim svima da odnesu lijepa sjećanja iz Požege te da ostanu zdravi za završnicu prvenstva.“

Iva Borović-Gregov, trenerica Medveščaka: „Zahvaljujem na gostoprimstvu gradonačelniku i Požegi. Mislim da dugo vremena kup i prvenstvo nisu bili toliko izjednačeni. Tijekom sezone, svaka je od ovih ekipa svaku pobijedila i izgubila od svake. Nadam se dobroj atmosferi i punoj dvorani, pogotovo jer su ukinute epidemiološke mjere. Nažalost, ili na sreću, mi smo izvukli domaćina, što je uvijek teško. Požega je možda i favorit jer uvijek kući igra dobro, a imaju i dvije igračice koje su se naučile osvajati trofeje: Jelena Ivezić i Emilija Podrug imaju najviše iskustva i veliku širinu pod košem, a imaju i najboljeg centra u ligi već dvije godine – Kapinga LaMama. Mi ćemo dati sve od sebe da dođemo do svojeg šestog trofeja, no prvenstveno se moramo okrenuti sutrašnjoj utakmici da u, nadam se, užarenoj atmosferi budemo bolji od naših protivnica.“

Foto: rva.hr