Slavonija otpuhala i Vihor

(16 glasova)

3. HNL ISTOK – 11. KOLO -

SLAVONIJA – VIHOR 3:1
Strijelci: 1:0 Bognar (23, 11m), 1:1 Ferenčak (25), 2:1 M. Peharda (47), 3:1 Karačić (60)
Crveni kartoni: Kuburić (Vihor, 44′), Šubara (Slavonija, 69)

Nije to bila utakmica u kojoj se umiralo u ljepoti, više se razmišljalo kako ne napraviti grešku nego kako odraditi neki sjajan potez, posebice do prvog gola do kada je to bila poprilična uspavanka. U toj 23. minuti zaista prekrasan potez slavonijinog fantaziste Marka Karačića. Ako se sjećate asistencije igrača Shaktara za drugi gol protiv Dinama, to je otprilike bilo slično. Sjajno je uposlio Ivana Smojvira koji se namještao na udarac kada ga je gostujući branič neoprezno spotaknuo i sudac nije imao izbora no pokazati na bijelu točku s koje je precizan bio Dino Bognar. Odmah nakon pogotka Slavonija je jurnula u napad, u samom kutu igrališta su izgubili loptu a onda je sjevnula brza kontra gostiju po desnoj strani, a na kraju se iskusni Branimir Ferenčak našao na pravom mjestu i preciznim udarcem s 13-14 metara pogađa za poravnanje. Sljedeće pravo uzbuđenje dogodilo se pred sam odlazak u svlačionicu, jedna duga i prilično bezopasna lopta završila je isključenjem za Sašu Kuburića. Matej Peharda je bio silno uporan, pokušavao je doći do te lopte, onda je već završila u rukama Jana Gavljaka kad je Kuburić s leđa zakačio Pehardu i zaradio si prisilni odmor u drugom poluvremenu.
U nastavku Plavi tu brojčanu prednost brzo koriste, još jedna krasna lopta Karačića u prostor Pehardi, ovaj se lijepo oslobodio pratnje, namjestio na ljevicu i snažno prizemnim udarcem pogodio bliži kut. Gavljak je bio na lopti, skrenuo ju je ali samo do vratnice od koje se zakoprcala u mreži. ponovno jedan period bez puno igre okončan je u 61. minuti kad Slavonija diže svoju prednost. Bila je to najljepša akcija na utakmici, Šulc je povukao kroz sredinu, dugom loptom sjajno pronašao Bognara na lijevom boku, ovaj se oslobodio čuvara i ubacio u sredinu kaznenog prostora gdje Karačić zabija – glavom! Zaspala je tu gostujuća obrana, teško je shvatljivo kako omaleni veznjak dobiva duel i zabija gol! Do kraja je Vihor u dva navrata zaprijetio domaćem vrataru, jednom je nakon slobodnog udarca Ivan Peharda galvom očistio vrlo vjerojatno siguran pogodak, a drugi put je Bošnjak sjajno zaustavio udarac s ruba kaznenog prostora.

Poseban pasus zaslužuje suđenje. Jedanaesterac i crveni karton za goste teško se može uopće nazvati faulom, obje odluke su potpuno čiste, kontakta je bilo sasvim dovoljnog intenziteta, ali ni mrvice namjere niti u jednoj situaciji. Nekoliko prekršaja s jedne i nekoliko s druge strane koji nikako nisu bili niti blizu grubosti. Jedan jedini grubi start dogodio se u 80 minuti utakmice! I to je dojam čisto isprovociran ljutnjom zbog zaista lošeg suđenja. Bilo je to daleko od trećeligaške razine, s tim da se nitko i ne može žaliti da je oštećen. Užasno puno prekidanja igre, ne puštanja čistih prednosti iz kojih se moglo puno toga izroditi. I kao vrhunac isključenje Šubare u 69. minuti. Sudac je bio leđima okrenut trojici igrača, dvojici domaćih i jednom gostujućem, zaustavio je igru i Šubari pokazao drugi žuti karton, možemo reći iz čista mira. Vrlo vjerojatno netko i je nešto rekao, ali je to mogao biti i bilo koji od preostale dvojice, takvo dijeljenje crvenih kartona jednostavno nema smisla i ostavlja dojam čiste potrebe da se bude u prvom planu! Još jednom valja reći, nije se mogla vidjeti namjera kod suca da bilo koga ošteti, jednostavno je sredinom drugog poluvremena pogubio konce utakmice i bio do kraja najlošiji pojedinac na terenu.

Kutjevčani su u 11. kolu gostovali kod Čepina te su poraženi sa 2:0, dok je Slavija u Našicama poražena sa 3:0.

Izvor: sportalo.hr