Utorak, 03 Rujan 2019 13:58

Slavonija pobijedila Čepin, Kutjevo Vuteks Slogu u Vukovaru

(7 glasova)

2. KOLO 3. HRVATSKE NOGOMETNE LIGE - ISTOK -

POŽEGA - Nogometaši Slavonije na svom su igralištu pobijedili Čepin rezultatom 2:0 u susretu 2. kola 3. Hrvatske nogometne lige - Istok. Trener domaćih Dalibor Bognar u ovom susretu nije mogao računati na stopera Karla Majtanića koji je isključen na kup utakmici u Nedelišću u srijedu i na iskusnog braniča Jana Nerudu koji je u petak prešao u županijskog ligaša Dinamo (Vidovci Dervišaga) nakon što je punu 21 godinu nosio dres "Plavih s Orljave" (25. 08. 1998. - 30. 08. 2019.).
Prvi dio susreta završio je bez pogodaka. Plavi su imali 4 dobre prilike (Antunović 2, Šubara, Plešić), a gosti su imali jedanaesterac kojeg je Bruni Krstanoviću obranio vratar Ivan Bošnjak koji je u nastavku te akcije još dva puta odlično obranio udarce gostiju sa samo nekoliko metara. Pokazalo se poslije da je to bio ključni trenutak utakmice jer su njegovi suigrači u nastavku utakmice postigli 2 pogotka i došli do sva 3 boda.
U 56. minuti Matej Peharda je centrirao, Ivan Peharda spustio glavom, a mladi napadač Karlo Antunović s metra također glavom zabio za 1:0. Pet minuta poslije veznjak Marko Šubara je dobro centrirao, a opasni Tomislav Žuljević koji je ušao u igru u 46. minuti lijepo je primio tešku loptu i s ruba šesnaesterca zabio desnom nogom za 2:0.
Tako je Žuljević postigao pogodak na trećoj službenoj utakmici zaredom. Nakon što je zabio u Vukovaru u 1. kolu za pobjedu od 0:1, u kup susretu u Nedelišću je potvrdio pobjedu pogotkom za 0:2, a sada je također zabio za konačnih 2:0.
Kutjevo je na gostovanju u Vukovaru kod Vuteks Sloge došlo do druge prvenstvene pobjede te je trenutno na vrhu ljestvice sa maksimalnih 6 bodova koliko ima i druga Slavonija uz nešto slabiju gol razliku.Vuteks Sloga 1 : 2 Kutjevo
Loš start u sezonu obilježio je drugi poraz pleterničke Slavije, ovog vikenda na gostovanju kod Graničara u Županji. Graničar 3 : 2 Slavija
U narednom, 3. kolu Slavonija gostuje kod Đakovo Croatie. Utakmica se igra u subotu, 07. 09. s početkom u 17,00 sati na Gradskom stadionu u Đakovu.
Slavija dočekuje Vihor u Pleternici, a Kutjevo Belišće, obje utakmice počinju u 17:00 sati.