Breadcrumbs

Srijeda, 02 Svibanj 2012 09:19

Položili vijence za poginule u akciji

Ocijeni sadržaj
(7 glasova)

OBILJEŽENA 17. OBLJETNICA VOJNO REDARSTVENE AKCIJE BLJESAK  -

POŽEGA – Na Trgu 123. brigade polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća prisjetili smo se svih poginulih u Vojno-redarstvenoj akciji „Bljesak“, te obilježili njenu 17. godišnjicu. Vijence su položile delegacije Udruge specijalne policije Trenk, ostalih udruga proizašlih iz domovinskog rata, roditelji, udovice i djeca poginulih branitelja, delegacija vojske i policije, delegacija Požeško slavonske županije predvođena županom Marijanom Aladrovićem, delegacija grada Požege predvođena gradonačelnikom Zdravkom Ronkom i delegacija Državne uprave.

P5010375Svi zajedno su se prisjetili da su u ovoj akciji oslobođenja hrvatskog teritorija poginula 42 branitelja, a njih 162 su ranjena. Poginulih i ranjenih branitelja bilo je i s područja naše županije. Oslobođen je prostor zapadne Slavonije, te dio naše županije na pakračko-lipičkom dijelu, te uspostavljeni cestovni i željeznički promet koji je četiri godine bio u prekidu.