Nedjelja, 23 Kolovoz 2026 11:24

U Požegi otvorena Specijalna izložba pasa CAC-HR, natječe se 59 pasa u 32 kategorije

Ocijeni sadržaj
(4 glasova)

POŽEGA - U Požegi je danas otvorena Specijalna izložba pasa CAC-HR Požega, koju organizira Kinološka udruga Požega, uz pokroviteljstvo Hrvatskog kinološkog saveza i prema pravilima Međunarodne kinološke organizacije (FCI).

Ovogodišnja izložba okupila je 59 pasa, a natjecanje se odvija u ukupno 32 kategorije. Natjecatelji se trenutno nadmeću na dva ringa koja se održavaju paralelno, u kategorijama junior handling, najljepši mlađi pas, najljepši par, najljepša uzgojna skupina, najljepši veteran, najljepši mladi pas, FCI skupina 2, FCI skupina 9 te izbor za najljepšeg psa izložbe.

Okupljene natjecatelje, izlagače i posjetitelje na početku događanja pozdravili su gradonačelnik Požege Borislav Miličević i predsjednik Kinološke udruge Požega Danijel Gelenčir, dok je natjecanje službeno otvorila požeško-slavonska županica Antonija Jozić.

Za ocjenjivanje pasa zaduženi su suci Suzana Šimon iz Hrvatske, koja ocjenjuje pasmine iz FCI skupine 2, te Darko Spasić iz Srbije, zadužen za FCI skupinu 9.

Izložba se održava na lokaciji u Osječkoj ulici 1, na livadi preko puta starog autobusnog kolodvora, a tijekom dana posjetitelji mogu pratiti ocjenjivanje pasa različitih pasmina prema propisanim kinološkim standardima.

Specijalna izložba ujedno je prilika za druženje ljubitelja pasa i kinologije, predstavljanje različitih pasmina te promociju odgovornog uzgoja i brige o psima. Natjecanje je i dalje u tijeku, a najbolji sudionici u pojedinim kategorijama tek će biti proglašeni.

 

Medij