Srijeda, 23 Travanj 2025 13:00

Požeški kotlić i biciklijada očekuju vaše prijave ekipa za sudjelovanje

Ocijeni sadržaj
(3 glasova)

POŽEGA - U organizaciji Turističke zajednice Grada Požege, 1. svibnja u parku uz Orljavu održat će se tradicionalna gastro manifestacija Požeški kotlić – natjecanje u kuhanju slavonskog čobanca koje iz godine u godinu okuplja brojne ljubitelje dobre hrane, natjecateljskog duha i opuštene atmosfere na otvorenom.

Manifestacija je otvorenog karaktera i poziva ne samo natjecatelje, već i sve građane i posjetitelje koji žele provesti prvomajski dan u ugodnom društvu, uz mirise kotlića, glazbu, dječji smijeh i brojne sadržaje za cijelu obitelj.

Ove godine program je obogaćen i obiteljskom biciklijadom u suradnji s BBK Požega, što dodatno doprinosi aktivnom i zdravom odmoru za sve generacije. Zahvaljujući partnerstvu s Lovačkim savezom Požeško-slavonske županije i lovačkim društvima s našeg područja, svi posjetitelji imat će priliku uživati u pravom slavonskom čobancu.

Događaj nosi i humanitarnu notu – tijekom dana bit će moguće ostaviti dobrovoljne priloge za pomoć Caritasu Požeške biskupije.

Tamburaški sastav Zlatna dolina pobrinut će se za dobru glazbu, a predviđeno je i malo natjecateljsko iznenađenje za sudionike – uz prigodna priznanja najboljima. Također,posjetitelji će moći razgledati i kupiti proizvode lokalnih izlagača – od rukotvorina do domaćih delicija.

Park uz Orljavu na jedan će dan postati središnje mjesto druženja, gastronomije, rekreacije i zabave – savršeno za obiteljski izlet i uživanje u bogatstvu slavonske tradicije.

Pridružite se ovoj slavonskoj fešti i pokažite svoje kulinarske vještine – prijave su otvorene do 25. travnja, a sudjelovanje je potpuno besplatno. Vidimo se 1. svibnja u parku uz Orljavu!