Četvrtak, 09 Svibanj 2024 17:09

OŠ Julija Kempfa na Državnom natjecanju iz biologije, Prvenstvu školskih sportskih društava i Prvenstvu u košarci

(16 glasova)

POŽEGA / ZADAR / POREČ - Učenici OŠ Julija Kempfa iz Požege sudjelovali su na tri Državna natjecanja u Zadru i Poreču.

JK1

U Zadru se u Osnovnoj školi Zadarski otoci od 5.-8. svibnja 2024. godine održalo Državno natjecanje iz biologije na kojem je sudjelovalo 111 učenika iz cijele Hrvatske. Požeško–slavonsku županiju predstavljala je učenica OŠ Julija Kempfa Klara Najvirt, Učenica je osvojila izvrsno 9. mjesto u kategoriji znanja za osmi razred. Njena mentorica je prof. Mirela Prskavac, a putovala je u pratnji pedagoginje Jasne Pavošević.

U Poreču je u istom terminu održana završnica Državnog prvenstva školskih sportskih društava Republike Hrvatske u košarci. Djevojčice Kempfove škole, s mentorom Alenom Ivanovićem, u konkurenciji 24 najbolje ekipe u državi, ostvarile su izvanredno 5. mjesto. Ekipa Kempfove škole bila je najmlađa na cijelom turniru, jer u prvoj ekipi osim sedmašica i osmašica nastupaju i dvije učenice četvrtog razreda te jedna učenica trećeg razreda. Učenice su pokazale veliku borbenost, požrtvovnost, zalaganje i lijepo ponašanje u svim utakmicama. Na istom prvenstvu nastupili su i dječaci Kempfove škole s mentorom Dariom Piskerom koji su osvojili 9. mjesto.