Protiv vozača slijedi optužni prijedlog -
FOTO: Ilustracija
U utorak 21. travnja 2026. oko 1.55 sati u Pleternici u Ulici kralja Zvonimira, policijski službenici su u prometu zatekli 22-godišnjeg vozača koji je upravljao teretnim automobilom.
Nadalje, kod njega je pronađena manja količina cannabis marihuane, a testiranjem na prisutnost droga u organizmu je utvrđena i prisutnost droge, a odbio je vađenje krvi i urina.
Protiv vozača slijedi optužni prijedlog zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o suzbijanju zlouporabe droga te prekršajni nalog zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.
Vozač je smješten u posebnu prostoriju policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva i protiv njega slijedi prekršajni nalog
FOTO: Ilustracija
U utorak 21. travnja 2026. oko 0.50 sati u Požegi u Ulici pape Ivana Pavla II., policijski službenici su u prometu zatekli 25-godišnjeg vozača koji je pod utjecajem alkohola od 2,16 promila upravljao osobnim automobilom.
Vozač je smješten u posebnu prostoriju policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva i protiv njega slijedi prekršajni nalog zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.
Predviđena novčana kazna za navedeni prekršaj iznosi 1,320,00 eura, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od tri mjeseca i šest negativnih prekršajnih bodova.