POŽEGA – NEXE 2 31:28 (16:13)

POŽEGA – Dvorana T. Pirc. Gledatelja 250. Suci: Musulin i Paripović (oba Bjelovar).

POŽEGA: Ćosić, Farkaš, Grbeš 2, Vlašić 4, Bešlić 3, Blagojević, Kiš 17, Tukonić 2, Gelenčir 3, Markanjević, Franjić, Gotal. Trener Hrvoje Jurković.

NEXE 2: Poljak, Vulić 3, Greganić 1, Bolanča 4, Žiška, Baričević 7, Stošić 1, Mrnjavčić, Kovačević 8, Strmečki, Rinčić, Šafar, Malkoč, Hajmiler 3, Dundović 1, Ćuić. Trener Matko Zrlić.

Susret između rukometaša Požege i Nexe 2 iz Našica bio je na neki način derbi, jer su se sastale momčadi s istim brojem bodova i pobjednik susreta pomiče se na prvenstvenoj tablici. U prvih desetak minuta susreta domaći igrači su ostvarili prednost od 4 pogotka (8:4) no vrlo brzo gosti dolaze do izjednačenja rezultata 10:10. Zahvaljujući odličnom Domagoju Kišu domaći rukometaši na poluvrijeme odlaze s prednošću od 3 pogotka (16:13). Kiš je bio koban za igrače iz Našica, jer je i u drugom poluvremenu nemilosrdno punio mrežu svojih našičana. Naime Kiš je iz Našica i očito je da je bio jako motiviran i njegovih 17 pogodaka u mreži Nexe 2 su odlučili o pobjedniku ovog susreta. Gosti su se u drugom poluvremenu samo tri puta približili na 2 pogotka zaostatka 22:20, 24:22, 25:23, a cijelo vrijeme je Požega imala prednost od 3 do 5 pogodaka. Igrači Požege uvezali su tri pobjede iz tri susreta, što je za ovu mladu ekipu veliki rezultat i motiv da još više treniraju. Osim Kiša dosta veliki doprinos pobjedi je dao vratar Antonio Ćosić svojim izvrsnim obranama u drugom poluvremenu.

Tekst: J. Neferović Foto: RK Požega