Utorak, 03 Siječanj 2017 11:08

Poznati prvi 1/4 finalisti Božićnog turnira

26. BMNT "POŽEGA 2016." -

POŽEGA - Krenuo je drugi krug 26. BMNT "Požega 2016.", a u kategoriji "Fond nagrada" odigrane su četiri utakmice gdje su svi papirnati favoriti izborili plasman u 1/4 finale. Na parket su izašli i četvrtfinalisti u veteranskoj kategoriji gdje smo na kraju dobili najbolje četiri ekipe koje će se boriti za prestižnu nagradu medalja i pehara.

IMG 0908Prva utakmica u veteranskoj kategoriji pripala je odličnoj ekipi Vallis Aurea 1 koja je uz dobro raspoloženog Gojka Soldu pobijedila ekipu Luzeri Wiener rezultatom 4:1 i tako izborila plasman u polufinale. Pobjednik druge utakmice između Disco bar Platinuma i Pilane Blatančić odlučivao se lutrijom sedmeraca, jer nakon regularnog dijela na semaforu je pisalo 4:4, a više sreće u izvođenju sedmeraca je imala ekipa Disco bar Platinum i ostvarila plasman u polufinale.

Nakon veterana krenule su prve utakmice 1/8 finala u kategoriji "Fond nagrada". Branitelj naslova Vallis Aurea nije imala previše problema protiv ekipe Vinarija Svoboda Stražeman, te su mirno prošli u daljnji dio natjecanja.

Druga utakmica između PVC Stolarija Plastival i Pizza bar Aureus i Caffe bar Samson otišla je na stranu iskusne ekipa Aureusa. Mlada ekipa PVC Stolarije Plastival dobro se držala jednim dijelom utakmice i IMG 0901stvorila nekoliko lijepih prilika za pogodak, no iskustvo je presudilo. Prvo poluvrijeme je bilo miroljubivih 1:0 za Aureus da bi u drugom poluvremenu ubacili u brzinu više i na kraju slavili rezultatom 5:2.

Treća po redu utakmica u kategoriji "Fond nagrada" između ekipa Auto Robi i Kutjevo otišla je na stranu Kutjeva, ali i ekipa Auto Robi imala je svoje dobre šanse da izađu kao pobjednici. Potpuno ravnopravna igra, možda čak i nešto bolji dojam u prvom poluvremenu ostavio je Auto Robi koji je i prvi došao do vodstva, no samo dvije minute kasnije Kutjevo poravnava na 1:1. Drugo poluvrijeme Kutjevo postiže dva pogotka i povećava prednost na 3:1. Do kraja susreta po jedan pogodak sa svake strane i konačnim rezultatom 4:2 Kutjevo ostvaruje plasman u 1/4 finale.

Posljednji susret večeri odigrali su Helda trgovina građevinskog materijala i Caffe bar Vertigo, a pobjeda je pripala Vertigu rezultatom 4:1. Ekipa Vertiga je od početka utakmice stvorila kontrolu i inicijativu, te IMG 0910pobjeda nije dolazila u pitanje.

Danas su na rasporedu od 18,00 sati dvije veteranske utakmice 1/4 finala, te od 19,20 sati ostali parovi 1/8 finala u kategoriji "Fond nagrada" gdje će onda biti poznati svi parovi 1/4 finala i 8 najboljih ekipa ovogodišnjeg Božićnog turnira.