Ponedjeljak, 31 Listopad 2016 12:00

Derbi kola pripao Požegi

1. ŽNL POŽEŠKO-SLAVONSKA – 9. KOLO

POŽEGA - Dovršeno je 9. kolo 1. ŽNL Požeško-slavonske nakon kojega se Požega približila jesenskom naslovu prvaka pobjedom u derbiju kola protiv Kaptola. Derbi je zasluženo pripao gostima iz Požege koji je gledalo oko 300-tinjak ljubitelja nogometa. Ako Požega postane prvak na kraju sezone zasigurno će DSCN5070uprava morati podignuti spomenik Miroslavu Lujiću bez kojeg ta ekipa nije ista. U 40. minuti prvi pogodak na utakmici i vodstvo gostiju bilo je djelo Lujića, a majstorija Lujića viđena je u 48. minuti prelijepim zgoditkom za povećanje vodstva od 0:2. U 90. minuti počasni pogodak za Kaptol postigao je najbolji strijelac lige Branko Sadilek.

Jakšić je iznenadio goste iz Kuzmice te upisao važna tri boda pobjedom od 2:1. Poveli su gosti pogotkom Rotima u 11. minuti da bi domaćin u drugom poluvremenu došao do preokreta. U 55. minuti Šilhan zabija izjednačujući pogodak, a 9 minuta prije kraja susreta Raguž zabija za pobjedu.

Lipik je pod vodstvom novog trenera upisao pobjedu protiv Dinama iz Vidovaca i tako im prepustili zadnju poziciju na tablici.

U Velikoj u susretu između Papuka i Kutjeva sve je bilo riješeno nakon 17 minuta utakmice. Poveli su domaći u 12. minuti preko Kljajića, da bi samo 5 minuta kasnije Stjepan Vasić postigao svoj prvi zgoditak u dresu Kutjeva i postavio konačnih 1:1. Igrali su gosti s igraćem manje zadnjih pola sata utakmice jer je crveni DSCN5009karton zaradio Paulić zbog namjernog udaranja s leđa protivnika.

Slaven je dočekao Croatiu iz Mihaljevaca i nakon pobjede u Vidovcima u prošlom kolu upisali su nova tri boda, ali i treći u nizu crveni karton. Pobjedu su započeli pogotkom u 2. minuti Čolaka te u 83. minuti isti strijelac zabija za 2:0. Crveni karton zbog dva preoštra starta dobio je Marinac u 84. minuti.

Sloga iz Trenkova nakon tri vezane pobjede doživjela je tri vezana poraza, ovoga puta prejaka je bila ekipa iz Buka. Pitanje pobjednika riješeno je bilo u prvom poluvremenu, u samo 10. minuta u strijelce su se upisali kod gostiju Ivan Franjić, Tvrdy i Marčinović, u drugom poluvremenu rezultat je smanjen na 1:3 pogotkom Blaževića, a za goste nove zgoditke zabili su Bunčić u 80. i Ante Franjić u 85. minuti. BSK se pobjedom popeo na drugu poziciju preskočivši Kaptol te zadnje kolo jesenskog dijela prvenstva dočekuju Požegu.

LIPIK 1925 – DINAMO 3:1 (1:0)
LIPIK – Igralište Gradski stadion Lipik. Gledatelja 70. Sudac Mautner (Požega).
STRIJELCI: 1:0 – Galko (40), 2:0 Šugić (49. – 11m.), 3:0 – Podunavac (67), 3:1 – Ciglar (87).
LIPIK 1925: Marinić, Pleša, Osmanović (od 71. Derenj), Galko (od 82. Iličić), Brisinello, Podunavac, K. Klig, Džolić, F. Kligl, Šugić (od 80. Briševac), Garača. Trener nema.
DINAMO: Vuk, Matić, Jaroš, Hip, Nikolaš (od 68. Bonić), Ciglar, Kolomaz, Soldo, Ćosić, Novak, Smojvir (od 68. Pavlović). Trener Milan Tomljenović.

JAKŠIĆ – TIM OSVJEŽENJE 2:1 (0:1)
JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 100. Sudac Adžijević (Lipik).
STRIJELCI: 0:1 – Rotim (11), 1:1 – Šilhan (55), 2:1 – Raguž (81).
JAKŠIĆ: Bošnjak, Stojanović, Garić (od 73. A. Marić), M. Kovačević, D. Kovačević, Bilić, Marijanović (od 46. Raguž), Šilhan, Bulaja (od 46. M. Marić), Rezo (od 76. Obradović), Jukić (od 78. Banušić). Trener Dario Pažin.
TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Andričić, Sesar, J. Banožić, M. Banožić, M. Papak, Rotim, Brnčić, I. Papak (od 82. Marinović), T. Banožić, Šporčić. Trener Zdravko Novak.
CRVENI KARTON: Ivo Papak (88).

SLOGA – BSK BUK 1:5 (0:3)
TRENKOVO – Igralište Trenkovo. Gledatelja 80. Sudac Bošnjak (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – I. Franjić (29), 0:2 – Tvrdy (34), 0:3 – Marčinović (41), 1:3 – Blažević (58), 1:4 – Bunčić (80), 1:5 – A. Franjić (85).
SLOGA: Šimunović, Protić (od 46. Đaković), Pandža, Bešlić (od 58. J. Banović), Blažević, Vrljić, Šipura, Zaler (od 82. Plugel), Vidović, Jozić (od 72. Jurčić), Markanović (od 60. D. Banović). Trener Jurica Bešlić.
BSK: Leist, J. Bošnjak, Petković (od 54. Bunčić), Baketarić (od 72. A. Franjić), I. Franjić, M. Jelić (od 82. Mar. Jakovljević), Tvrdy, Marčinović, A. Mikšik (od 84. Vinković), Mat. . Jakovljević, J. Hel (od 80. Arežina). Trener nema.

KAPTOL – POŽEGA 1:2 (0:1)
KAPTOL – Igralište Sportski Park. Gledatelja 300. Sudac Brkić (Požega)
STRIJELCI: 0:1 – Lujić (40), 0:2 – Lujić (48), 1:2 – Sadilek (90).
KAPTOL: Majetić, Novak (od 73. Lončarević), P. Pranjić (od 58. T. Pranjić), Parmaković, Romštein, Mazanik, Maras (od 86. Kljajić), Darmopil, V. Pranjić, Pavić, Sadilek. Trener Krešo Poleti.
POŽEGA: Romić, Solina (od 85. Jušić), Zrilić (od 46. Jogun), Matanović, Pajić, Zelenika, Marčetić, Miholić, Vidović (od 46. Kru. Kahanek) Lujić, Golić (od 65. Kaurić od 77. Miler). Trener Krunoslav Podoljak.

SLAVEN – CROATIA 2:0 (1:0)
GRADAC – Igralište Klasije. Gledatelja 120. Sudac Mamić (Požega).
STRIJELCI: 1:0 – J. Čolak (2), 2:0 – J. Čolak (83).
SLAVEN: Perić, Šinko, Pavleka, B. Čolak, Soldo, Franjić, Demše, Nović, Blašković, J. Čolak, Mičević (od 46. Marinac. Trener nema.
CROATIA: Franjić, Šarić, Petrović, Đogolović, Vasić, Akik (od 75. Kajan), Šipura, Kopačević, Bićanić, Vučetić, Jurišić. Trener Bernard Raguž.