Slavonija pobijedila u Vukovaru

3. HNL Istok – 2. kolo -

VUKOVAR 1991 – SLAVONIJA 3:4

VUKOVAR – Igralište Vukovar. Gledatelja 100. Sudac Knez (Osijek).

STRIJELCI: 0:1 – Jakešević (22), 0:2 – Boban (28), 1:2 – Plum (33.-11m), 1:3 – Podobnik (37), 2:3 – Šest (41), 2:4 – Jazvić (61.a.g), 3:4 – Šorli (90).

VUKOVAR: Burcsa, Suton (od 46. Lovrić), Marinčić, Karaula, Jazvić, Ružek, Malecki, Šibalić (od 62. Korolija), Šest, Plum (od 67. Vuković), Šorli. Trener Goran Meštrović.

SLAVONIJA: Vasić, Pavelić, (od 70. Smojvir), Jan Neruda, Jos. Neruda, Majstorović, Boban, Včelik (od 46. Kurbalić), Sokić, Nović, Jakešević (od 86. Karačić), Podobnk. Trener Robert Špehar.

Nogometaši Slavonije zabilježili su u drugom kolu prvenstva i drugu prvenstvenu pobjedu. U Vukovaru Slavonija je ostvarila zasluženu pobjedu od 4:3 i razveselila svoje navijače. Iako su igrači Vukovara 1991 u prvom kolu pobijedili u Slavonskom Brodu Marsoniu, u ovoj utakmici su morali priznati da je Slavonija bila bolja momčad i zasluženo pobijedila pa je tako iz dvije utakmice osvojila 6 bodova. Ako je suditi po postignutim pogodcima moglo se zaključiti da su obje momčadi igrale otvoreno, napadački, ali i s druge strane možda i slabijeg dana vratara (prije svega Slavonije). U prvih 45 minuta je postignuto pet pogodaka, a takav nogomet privlači gledatelje. Jakešević je u 22. minuti doveo Slavoniju u vodstvo, a samo šest minuta poslije Boban je povećao rezultat na 2:0. Domaćin je u 33. minuti preko Pluma iz jedanaesterca smanjio rezultat, a već u 37. minuti Slavonija je preko Podobnika ostvarila prednost od 2 pogotka za 3:1. Domaćin se nije predao i Šest je u 41. minuti smanjio vodstvo Slavonije, te se na odmor otišlo rezultatom 3:2 za Slavoniju. U drugom poluvremenu još po jedan pogodak u svakoj mreži, a za Slavoniju je u 61. minuti bio strijelac domaći igrač Jazvić, da bi u sudačkoj nadoknadi Šorli ublažio poraz Vukovara 1991 i susret je završio pobjedom Slavonije od 4:3.

Tekst: J. Neferović Foto: arhivska fotografija