Pobjeda Slavonije u golijadi

3. HNL- istok - 24. kolo -

PODRAVINA – SLAVONIJA 3:4

LUDBREG – Igralište Ludbreg. Gledatelja 100. Sudac Sabljić (Stare Plavnice).

STRIJELCI: 1:0 – Fajt (22), 2:0 – Kuhta (28), 2:1 – Tomić (36), 2:2 – Jurić (65), 2:3 – Pavelić (71), 3:3 – Malec (77), 3:4 – Podobnik (84).

PODRAVINA: Sudec, Kučko, Međimorec (od 64. Junior Ceslo), Valjak, Kuhta, Fajt, Sakač, Labaš (87. Premec), Šinjori, Malec, Čeko. Trener Velimir Špikić.

SLAVONIJA: M. Vasić, Pavelić, Jan Neruda (od 54. Darmopil), Tomić, Jos. Neruda, Jurić (od 90. Plešić), Včelik, Sokić, Grbeš (od 86. Ivanović), Matić, Podobnik. Tener Marijan Bakula.

Slavonija je s gostovanja u Ludbregu donije kući tri boda u utakmici koja je mogla zadovoljiti oko 100 gledatelja. Nakon prvih pola sata igre domaćin je bio u prednosti od dva pogotka i nije dobro izgledalo za gostujuće nogometaše. Do odlaska na odmor Timić je uspio postići pogodak za Slavoniju i smanjiti vodstvo Podravine. Sredinom drugog poluvremena Jurić je izjednačio rezultat, a samo šest minuta poslije Pavelić je doveo Slavoniju u vodstvo od 3:2. No vodstvo Slavonije nije dugo trajalo, jer je u 77. minuti Malec bio spretan i mreža Slavonije se treći puta tresla. Bolju igru u drugom poluvremenu materijalizirao je Valentino Podobnik u 84. minuti četvrtim pogotkom za Slavoniju s kojim se zasluženo osvojilo tri boda.

Tekst: J. Neferović Foto: arhivska fotografija