Nakon gostujućeg poraza u Belišću, Slavonija došla do nove pobjede

(3 glasova)

3. HNL Istok - 21. kolo -

SLAVONIJA – ĐAKOVO CROATIA 4:1

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 150. Sudac Nenad Vargović (Virovitica), pomoćnici Barbara Vidović (Milanovac) i Marko Gašparić (Virovitica).

STRIJELCI: 1:0 – Grbeš (22), 2:0 – Pavelić (40), 2:1 – Šimičić (70), 3:1 – Tomić (77), 4:1 – Grbeš (89).

SLAVONIJA: M. Vasić, Pavelić, Tomić, Jurić (od 88. Smojvir), Plešić, (od 66. Ivanović ), Darmopil, (od 55. Karačić), Včelik, Sokić, Jakešević, Grbeš, Podobnik. Trener Marijan Bakula

ĐAKOVO CROATIA: Begović, Novoselić, Križanović, Mišić, Buretić (od 60. Kolak), Nikolić (od 81. Janković), Damjanović, Jesus Oliviera Miguel (od 71. Stipanović), Šimičić, Lovaković, Lulić. Trener Antun Labak.

CRVENI KARTON: Petar Tomić (Slavonija).

IGRAČ UTAKMICE: Mislav Včelik.

Za razliku od prijašnjih utakmica igrači Slavonije su u utakmicu ušli dosta rezervirano i gosti su od početka uspostavili terensku ravnotežu, no u prvom poluvremenu rijetko su dolazili pred gol Slavonije. Slavonija je u 12. minuti imala veliku priliku za vodstvo. Sokić je sa svoje polovice terena izbacio Pavelića, koji je pobjegao obrani đakovčana te prevario i vratara Begovića. Lopta mu je pobjegla malo desno i kada se očekivalo da će je poslati u prazan gol, Pavelić je oklijevao i gostujući obrambeni igrači su stigli postaviti blok. Pavelić se ipak odlučio na šut na gol, a lopta je pogodila s 2-3 metra prvu stativu. U 22. minuti Slavonija je došla u vodstvo. Včelik je odlično probio desni bok gostujuće momčadi, oštro prizemno centrirao na oko 2 metra od vrata Đakova, te je na loptu je natrčao Grbeš i iako se spetljao loptu je ugurao u prazna vrata. Slavonija je imala u 27. minuti priliku za povećanje rezultata. Tomić se našao u kaznenom prostoru gostiju i u prilici kada je trebao šutirati na vrata Begovića sapleten je a sudac Vargović je opravdano pokazao na kazneni udarac. Udarac s bijele točke nije realizirao Goran Jurić jer ga je golman Begović izvrsno pročitao i obranio njegov pomalo lagani šut. U 30. minuti u prilici za povećanje rezultata našao se Grbeš, no njegov dosta traljav udarac glavom završio je u desnoj stativi Begovića. Konačno u 40. minuti Slavonija je povećala rezultat. Ponovno je Včelik napravio bijeg po desnoj strani i uputio centaršut po zemlji na oko 5-6 metara od gol crte na drugu stativu. Razvoj situacije je pratio Pavelić koji je utrčao na loptu te je poslao u nebranjenu mrežu Đakova. Nakon odmora gosti su bili terenski premoćniji, a prvu priliku za promjenu rezultata imao je Damjanović tek u 64. minuti, kada se sam našao pred golom Slavonije i s 6-7 metara loptu poslao pored gola. U 66. minuti Pavelić je mogao riješiti utakmicu. Pobjegao je obrani gostiju i kada se našao na 8-9 metara sam pred Begovićem šutirao je preko grede. U 70. minuti gosti su smanjili rezultat. Centriranu loptu s lijeve strane na drugu stativu u kaznenom prostoru Slavonije prihvatio je Šimičić i poslao je u mrežu M. Vasića. Gosti nastavljaju s prijetnjama, a Slavonija gubi sredinu terena i pritisak Đakova je sve veći, a u igri domaćina se ne vidi ni glava ni rep. U 75. minuti velika prilika za goste koju nije iskoristio Šimičić, koji je prihvatio odbijenu loptu od Podobnika na oko desetak metara od vrata Slavonije i poslao je visoko preko gola. U 77. minuti navijači Slavonije su odahnuli. Korner za Slavoniju s lijeve strane izveo je Karačić. Lopta je upućena na visinu peterca, a Tomić je utrčao i najbolje se snašao te je glavom poslao u mrežu. Pred sam kraj utakmice nakon prekida s desne strane Včelik je uputio centaršut na drugu stativu, gdje se najbolje snašao Grbeš i uz pomoć Begovića lopta se našla u mreži, pa je time postavljen konačni rezultat utakmice 4:1 i upisana važna tri boda za domaćina, no slavlje Slavonije pokvario je Petar Tomić nakon utakmice dobivši izravni crveni karton zbog vrijeđanja sudačkog trojca.

Tekst: J. Neferović Foto: Alen Protić