Rukometaši pružili dobar otpor u prvom poluvremenu

GAREŠNICA – POŽEGA 32:25 (14:12)

GAREŠNICA – Dvorana srednje škole Garešnica. Gledatelja 150. Suci: Ateljević i Sever (oba Osijek).

GAREŠNICA: Jelić, Šumar 1, Banović 6, K. Slukan 8, Gašparović 6, M. Mrkalj 4, M. Jakšić 1, Nreca 2, J. Jakšić, Kelečić, Jančik, Kohek, R. Mrkalj, Janeš, Javor, S. Slukan 4. Trener Bruno Mikuličić.

POŽEGA: Ćosić, L. Farkaš, Grbeš 2, Vlašić 1, Kiš 2, Greganić 4, Blagojević 2, D. Farkaš, Tomičić 5, Grgurić 6, Gelenčir 1, Petrović 2, Franjić, Čuljak. Trener Dario Anić.

Rukometaši Požege s dosta pomlađenim sastavom na gostovanju u Garešnici doživjeli su poraz od solidne ekipe Garešnice. Nakon što su Požežani odlično otvorili utakmicu i poveli s 3:0, domaćin pravi seriju od 5:0 i u 11. minuti okrenuo je rezultat u svoju korist od 5:3. Požega se nije predavala i uspjela je održavati tijesnu prednost domaćina sve do kraja prvog poluvremena pa se na odmor otišlo rezultatom 14:12. Još pet minuta u drugom poluvremenu igrači Požege su bili na minus 2 pogotka (17:15) a onda domaći rukometaši dižu rezultat na pet pogodaka razlike (20:15) i tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Garešnici. Do kraja utakmice Garešnica je podigla rezultat na osam pogodaka razlike, a trener Požege Dario Anić je pružio određenu minutažu mladim igračima Vlašiću, Gelenčiru, Grbešu koji su bili i strijelci na utakmici. Na kraju pobjeda Garešnice rezultatom 32:25 je zaslužena.

Tekst: J. Neferović Foto: arhivska fotografija