Utorak, 23 Veljača 2016 09:43

Uvjerljiva pobjeda odbojkaša Sokola

(1 Glasaj)

ODBOJKA MUŠKI: 2A HOL istok -

POŽEGA - Igrači Odbojkaškog kluba Sokol u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u 12. kolu 2A Nacionalne odbojkaške lige istok svladali su ekipu MOK "Mursa-Osijek II" rezultatom 3:0 (26:24, 25:16, 25:22) u setovima. Tako su se Osječanima revanširali za poraz u prvom dijelu prvenstva kad su poraženi u gostima rezultatom 3:1 u setovima. Utakmica je bila tvrda od samog početka te su gosti u prvom setu vodili 22:24 no izvrsnim servisima mladog Eugena Aleksića Sokoli su uspjeli preokrenuti taj set u svoju korist. Kapetan Petar Kolarec i tehničar Josip Žmire prvi set su igrali u nižoj brzini no nakon nekoliko veličanstvenih dizanja i još boljih blokova na kraju seta, drugi i treći set su odradili savršeno. Srednjaci Nikola Hrgović i Damjan Prpić također su bili na visini zadatka te su penalima i blokovima prizemljivali goste u trenucima kad se utakmica lomila. Iskusni libero Vladimir Smiljanić svojim prijemima je omogućavao savršenu organizaciju napada i kontri. Najbolji pojedinac u redovima požeškog kluba ipak je bio sedamnaestogodišnji Nikola Šostar koji je svojim atraktivnim smečevima iz prve i iz druge linije uspješno probijao obranu gostiju. Trener Ante Šunjo odlično je vodio utakmicu posebno u prvom setu kada je pravovremenim time autima sjeckao igru gostiju i na kraju preokrenuo rezultat. Ovom pobjedom Sokoli su poboljšali skor na 6:4 i imaju 17 bodova te su trenutno četvrti na ljestvici.

U sljedećem, 13. kolu požeški odbojkaši gostuju u Nuštru kod OK Zrinski koji je drugi na ljestvici sa 25 bodova. U utakmici 4. kola prošle jeseni Požežani su poraženi od Zrinskog na svom parketu rezultatom 0:3 (18:25, 20:25, 22:25) u setovima iako su odigrali dobru utakmicu.

Tekst/foto: J. Bešlić