BIJELO BRDO - Igralište Bijelo Brdo. Gledatelja: 150. Sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica).

BSK: Ilinčić, Krajček (od 86. Jeremijaš), Tomić (od 68. Kosić), Meter, Karanović, Dorić, Ištvanić, Tomas, Marinčić, Kovačić (od 80. Radojčić), Horvat.

nogos4 DAK 181015SLAVONIJA: Vasić, Pavelić, Jan Neruda (od 66. Matić), Franjić, Jos. Neruda (od 62. Plešić), Jurić, Karačić (od 57. Grbeš), Darmopil, Včelik, Jakešević, Grgić.

STRIJELCI: 0:1 Pavelić (7), 1:1 Tomas (39), 2:1 Dorić (48), 3:1 Dorić (78).

ŽUTI KARTONI: Franjić, Jan i Josip Neruda te Plešić (svi Slavonija).

IGRAČ UTAKMICE: Nemanja Dorić (BSK).

Nakon ranog vodstva Požežana terenom su dominirali domaćini i zasluženo zadržali bodove u Bijelom Brdu. Uvodnu dekoncentraciju Bjelobrđana iskoristio je Pavelić u sedmoj minuti prebačenu loptu slijeva iz blizine u padu smjestivši iza Ilinčiča - 0:1. Isti je igrač, šest minuta kasnije, prijetio glavom nakon Jurićeva centrašuta zdesna i zamalo promašio lijevi kut. Domaćini su do izjednačenja mogli u 17. minuti poslije prodora Ištvanića po desnoj strani te povratne do Tomića čiji je prizemni udarac sa 16 metara Vasić kratko odbio, a Dorić iz blizine prebacio nebranjenu mrežu. Požeški je vratar odlično zatim reagirao na dobre udarce izvana Marinčića (36.), Dorića (37.) i Ištvanića (39.), dok nogos5 DAK 181015je Krajčekov, u 42. minuti, fijuknuo pokraj lijevog gornjeg kuta. Prije toga domaćini su već izjednačili (39.) zahvaljujući akciji Horvata koji je prošao kroz sredinu i dodao udesno Tomasu, a ovaj, s 13 - 14 metara, zakucao loptu pod gredu u bliži kut - 1:1.

Nastavak je počeo novim naletima domaćeg sastava koji je posebice opasan bio zdesna. Tamo je ordinirao probojni Ištvanić koji je u 48. minuti prošao i ubacio pred gostujuća vrata gdje je, na odbijenu loptu, natrčao Dorić i iz blizine ju poslao pod gredu - 2:1. Taj je kapetan i povratnik u momčad definirao pobjednika u 78. minuti nakon što je Ištvanić opet probio desni bok te centrirao na prvu vratnicu gdje se bacio Dorić i glavom pogodio bliži kut - 3:1. Minutu ranije Dorić je pripremio stopostotnu prigodu Kosiću kojem je udarac obranio Vasić kada su se našli oči u oči. Pitanje je, međutim - bi li konačni epilog bio u korist BSK-a da je požeški veznjak Jurić iskoristio prigodu u 73. minuti kada je izbio sam ispred Ilinčića, a domaći vratar obranio završni udarac?