Utorak, 23 Prosinac 2014 10:02

Prve pobjede upisali Sibinj, Trento, Moby dick i Caffe bar Rubikon

24. BMNT "POŽEGA 2014."

POŽEGA - Jučer u Sportskoj dvorani Grabrik nakon stanke od jednog dana zbog Humanitarnog koncerta odigrano je 5 utakmica drugog dana Božićnog malonogometnog turnira.

U prvoj utakmici Sibinj je rezultatom 4:1 bila bolja od Luzera Čaglin. Pogotke za ekipu iz Sibinja postigli su Tomislav Sedlo, Miroslav Stefanović (2) i Marko Čanić. Počasni pogodak za ekipu iz Čaglina postigao je Domagoj Majetić. Pobjednik 21. turnira održanog 2011. godine ekipa Trento bila je uvjerljiva protiv ekipe Alo alo Pekara Klas. Rezultat je bio 6:1 za odličnu ekipu Trenta koja i na ovom turniru ima velike ambicije. Strijelci su bili Ivan Blažević, Matej Ivanović, Danijel Brtan, Ivan Kožulj, Antun Severović i Nikola Eler. Počasni pogodak za Alo alo postigao je Dominik Soldo. Ekipa Alo alo u svojim redovma imala je i jednog tamnoputog internacionalca po imenu Achillla ali niti s njim nisu uspjeli izbjeći uvjerljiv poraz. Dugogodišnji sudionik požeškog turnira ekipa Moby dick iz Batrine bila je uvjerljiva protiv ekipe Ummba Energy drink Pekare Dragić koju su porazili rezultatom 6:2. Dva pogotka postigli su Bojan Đorđić i Hrvoje Wdovnjak a po jedan Krunoslav Dubravac i Josip Rosso. Za poražene oba pogotka postigao je napadač Ivan Vitenberg. U posljednjoj utakmici osvajač 11. turnira održanog 2001. godine novogradiška ekipa Caffe bara Rubikon je sa 4:0 svladala mladu kutjevačko - vetovačku ekipu Kud puklo da puklo. Dva pogotka postigao je odlični Matej Kurjaković a po jedan su dodali Dario Terzić i Goran Divković.

Započeo je turnir i u kategoriji veterana gdje su se sastale ekipe Bećara i Alabame. Poveli su Bećari pogotkom Davora Karana u 9. minuti. Izjednačio je Miro Raguž u 17. minuti a Alabamu je u vodstvo doveo Darko Pandžić minutu poslije. U posljednjim sekundama utakmice igrači Alabame uspjeli su postići i autogol te dati priliku Bećarima da iz penala dođu do prednosti u međusobnom ogledu. Iskusna ekipa Bećara to je i iskoristila te su sva tri njihova izvođača bila sigurna (Tomica Peharda, Dražen Vasić, Davor Karan). Igrači Alabame dva puta su uspjeli zatresti mrežu iz penala (Miro Raguž i Zoran Bošnjaković) pa je konačan rezultat bio 5:4 za Bećare.

Utakmica između Vina Tandara Kutjevo i Euromodul Rijeka je odgođena i odigrati će se u ponedjeljak, 29. prosinca s početkom u 16,40 sati.

U srijedu, 23. prosinca na programu je sedam utakmica u sklopu 3. dana turnira. U prvoj utakmici od 17,20 sati sastat će se odlična slavonskobrodska ekipa Set. d.o.o. i Fossio Mojito bar koji je u prvoj utakmici bio uvjerljiv protiv Župe Kuzmica. Nakon toga slijedi utakmica veterana između Luzera Čaglin i Standarda Požega. U 18,40 igraju dvije ekipe čiji se klubovi natječu u 1. Županijskoj malonogometnoj ligi Požeško - slavonskoj. Riječ je o Alabami Brestovac i Vladoreni Mama mia iz Požege. Nakon toga je utakmica veterana Ožujskog piva i Pilane Blatančić. U 20,00 sati požeškoj publici predstavit će se ekipa SMC Pleternica koju čine igrači NK Slavije Pleternica jesenskog prvaka 3. HNL Istok a protivnik im je ekipa Rekreativci za koju nastupaju igrači MNK Bonite. Nakon toga sastaju se ekipe Autodijelova Tokić i MNK Plamena. Ekipa Autodijelova Tokić najavila je u svojim redovima nastup i nekoliko igrača MNK Osijek člana 1. Hrvatske malonogometne lige. U posljednjoj utakmici sastaju se ekipe Windor d.o.o. i Darmopil Instalacije Pčelarstvo Balen. Za Windor igraju igrači NK BSK Buk dok njihov protivnik ima ekipu sastavljenu od bivših i sadašnjih igrača NK Požega.