Košarkašice sa 45 razlike pobjedile nemoćne gošće

(23:12,29:15,33:15,14:12)

POŽEGA – Dvorana Grabrik. Gledatelja 50. Suci: Holik i Grubišić (oba Slavonski Brod).

POŽEGA: M. Lovrić 23, P. Lovrić 33, Tadić 2, Vojtulek 16, Devčić 2, Soldo 4, Hrmić 2, Gerbec, Horvat 12, Trnokop 2, Mihelić 3. Trener Vladimir Englman.

PODRAVAC: Senjan 7, Šimunić 10, Hrastić 8, Cik 2, Ćurić 5, Vinković 12, Brezak 10, Križić, Hrženjak, Šignjar.

U dvorani Grabrik odigrana je "derbi" utakmica kola između košarkašica Požege i Podravca. Gošće su imale od pet utakmica četiri pobjede, a igračice Požege od tri utakmice tri pobjede. Već od početka utakmice igračice Požege su pokazale da se radi o velikoj razlici u kvaliteti igračica i gošće se nisu niti u jednom trenutku mogle ozbiljnije suprotstaviti igračicama Požege. Nakon prve četvrtine prednost Požežanki je iznosila 11 koševa, a do odmora se povećala na 25 koševa što je praktički bilo nenadoknadivo za gostujuće košarkašice. U drugom poluvremenu igračice Požege nastavljaju nemilosrdno puni koš gošći i nakon treće četvrtine prednost košarkašica Požege je iznosila 43 koša. Niti mlada ekipa koja je igrala zadnju četvrtinu nije dopustila da se pokvari rezultat pa je s toga pobjeda igračica Požege ostvarena s 45 koševa razlike rezultatom 99:54. Standardno najveći doprinos pobjedi Požege dale su sestre Lovrić, koje su postigle 56 koševa dva više od cijele ekipe Podravca.