3. HNL Istok - 19. kolo

(3 glasova)

Dobar početak pretvorili u poraz
GRANIČAR – SLAVONIJA 3:0
ŽUPANJA – Spomen stadion prvog igranja nogometa u Hrvatskoj. Gledatelja 200. Sudac Knez (Osijek).
STRIJELCI: 1:0 – Pastuović (66), 2:0 – Madžarević (70), 3:0 – Draganović (83).
GRANIČAR: Vincetić, Galović, Petričević (od 52. Babić), Bukovac, Matijević, Tufegdžić (od 56. Madžarević), Miličević (od 75. Šumanovac), Pastuović, Baotić, Draganović, Lotar. Trener Hrvoje Lončarević.
SLAVONIJA: Rezo, Pavelić, Neruda, Pavličević,Berdi, Golik, Jagodić (od 65. Darmopil), Parmaković (od 88. Rehak), Zeba, Novak (od 72. Včelik), Peharda. Trener Željko Mitrović.
U prvih 45. minuta utakmice obje momčadi su prikazala dosta interesantan nogomet. U tom periodu Slavonija je bila bolja, no svoju inicijativu nije uspjela materijalizirati pogodcima, koje je spriječio dobrim obranama i vratar Vincetić. Peharda i Berdi nisu bili dovoljno precizni i prilike su otišle u nepovrat i na odmor se otišlo bez pogodaka.
U drugom poluvremenu domaći igrači su krenuli agresivnije i Slavonija nije na adekvatan način odgovorila, pa je Graničar u 66. minuti došao u vodstvo pogotkom Pastuovića. Nakon primljenog pogotka igra Slavonije se raspala što je Graničar iskoristio i četiri minute kasnije postigao još jedan zgoditak. Kombinacijom s Pastuovićem, Draganić je i treći puta zatresao mrežu Reze. Na kraju tri boda ostaju u Županji, a Slavonija u ovoj utakmici očito nije znala iskoristiti ono što je mogla.
U subotu Slavonija dočekuje Đakovo Croatiju na igralištu karj Orljave u 16,30 sati i rezultat ove utakmice u mnogome će odlučiti što i kako dalje s ovom momčadi.

Nakon vodstva neočekivano izjednačenje
SLAVIJA – NAŠK 2:2
PLETERNICA – Igralište S. Z. Šivo. Gledatelja 150. Sudac Janjić (Ilok).
STRIJELCI: 1:0 – H. Ančurovski (9), 1:1 – Bibić (24), 2:1 – Antunović (69), 2:2 – Mijatović (82).
SLAVIJA: Petković, Kvaternik, Majstorović, Vukoja, Antunović, Valentić, Dal. Žafaranić, Peharda, H. Ančurovski (od 78. Kamenčak), Abramović (od 62. Marčinković), Jakovljević (od 70. Valenta). Trener Dalibor Bognar.
NAŠK: Borbaš, Barišić, Bibić (od 64. Knežević), Šundalić, Horvatek (od 90. Tomaš), Kubaček (od 38. Vučemilović), Galinec, Mijatović, Nekić, Hećimović, Šulava. Trener Milan Vuica.
slavijanask2Slavija je utakmicu odlično otvorila i već u 9. minuti stekla rezultatsku prednost. Pogodak za Slaviju postigao je H. Ančurovski koji je odlično poslužen od Dalibora Žafaranića. Ančurovski se našao sam pred Borbašom i nije mu bilo teško poslati loptu u mrežu. Gosti su igrali dosta bojažljivo i uglavnom nabacivanjem lopte pred gol Slavije pokušavali više alibi igrom ugroziti Petkovića. Na žalost navijača Slavije jedna takva lopta u kaznenom prostoru odbila se do Bibića koji postiže izjednačenje. Slavija je u 69. minuti ponovno došla u vodstvo. Antunović je dobro šutirao iz kaznenog prostora malo iz kosa i lopta je završila u suprotnom kutu Borbaša. Kada se činilo da će bodovi ostati u Pleternici NAŠK je neočekivano izjednačio. Presječena lopta na centru otvorila je kontru za goste i Mijatović je uspio matirati Petkovića i NAŠK-u osigurati bod.