Slavonija drugi dio sezone otvorila remijem

(2 glasova)

3. HNL ISTOK - 16. KOLO  -

ŠNK SLAVONIJA – BSK BIJELO BRDO  0 : 0

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 250. Sudac Kapraljević (Feričanci). Pomoćnici Keglević i Severinac.
Strijelci: Bez pogodaka

Slavonija: Rezo (7), Pavelić (7), Pavličević (6,5) (od 68. Rehak), Neruda (7,5), Berdi (7,5), Golik (6,5), Darmopil (6,5), Jagodić (7) (od 57. Včelik (6), Zeba (8), Novak (6,5) (od 57. Žiška (6), Peharda (7). Trener: Željko Mitrović

BSK Bijelo Brdo: Ilinčić (7), Petričević (6,5), Kačunić (6,5) (od 88. Karanović), Meter (6,5), Grgić (6,5), Dorić (6) (od 46. Pačar (6), Ištvanić (7), Vuka (6,5), Filipović (7), Simić (6,5) (od 46. Đikić (6,5), Vratović (7). Trener: Davor Rupnik
Kartona: nema
Igrač utakmice: Nikola Zeba

Tijek utakmice je protekao u obostrano otvorenoj igri sa obje strane. Prvo poluvrijeme dominacija i posjed lopte u nogama domaćih igrača koji nisu uspjeli čiste zicere pretvoriti u zgoditke, tj. goste je spašavao odlični vratar Ilinčić gdje je vadio lopte gotovo sa gol crte. U 24. minuti nespretnost vratara Ilinčića i tu se ukazala izvanredna šansa za Pavelića da dovede Slavoniju u vodstvo, ali je Ilinčić ispravio svoju grešku i loptu odbio u korner kada je Pavelić glavom pucao u prazan gol. Slavonija je imala još jednu vrlo izglednu priliku za pogodak u 35. minuti kada Pavelić prolazi po desnoj strani i odlično na povratnoj lopti pronalazi Jagodića, koji šutira s 7-8 metara no u Ilinčića, koji kratko odbija loptu, a Novak se nije snašao i ništa od prilike. Drugo poluvrijeme Slavonija nije uspjela nastaviti istim tokom i pritiskati da postigne pogodak, te je BSK preuzeo kontrolu loptu i vrebao šanse, ali većinom se to sve vrtilo oko sredine terena dok je Slavonija čekala priliku za kontru ili polukontru. Prvu priliku za pogodak gostiju imao je Vuka u 47.minuti, no njegov šut s oko 4-5 metara završio je pored gola. Slavonija je uzvratila u 53. minuti no Novak nije razumio Pavelića i šansa je otišla u nepovrat. Bsk je imao svoje prilike za pogodak u 71. i 78. preko Grgića i 73. preko Petričevića, no jednom je dobro reagirao Rezo, a dva puta je lopta završila u gol autu. Kad se sve sagleda bod je najzaslužniji, ali obe ekipe mogu žaliti za propuštenim prigodama pogotovo Slavonija iz prvog poluvremena.