Poraz od osječkog Sokola

(3 glasova)

KOŠARKA MUŠKI: A 2 LIGA –istok – 18. kolo  -

POŽEGA – SOKOL 66:80

POŽEGA - Košarkaški klub Požega poražen je od prošlogodišnjeg prvoligaša Sokola iz Osijeka, rezultatom 66:80, što je odraz znatno bolje igre Osječana.
Ekipa Požege serijom 6:0 i dvama zakucavanjima je odlično otvorila utakmicu. Rezultat na kraju prve četvrtine iznosio 20:19 u korist požeške ekipe. Tijekom druge četvrtine, osječka ekipa dolazi do lagane prednosti i na odmor idu 3 poena prednosti. Domagoj Norac nastupio je unatoč ozljedi, ali početkom treće četvrtine pri presijecanju lopte zadobiva težu ozljedu te je morao napustiti utakmicu.
Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo gostujućoj ekipi. Igrači Požege nisu imali rješenja u napadu, a ni obrana nije bila na zavidnoj razini. Igrači Požege nisu bili na visokoj razini, a u nekim trenutcima izgledali su izgubljeno na terenu.
Slaven Soldo završio je utakmicu s 11 poena i 11 skokova, Dario Rich s 17 poena, a Leon Abramović 10 poena i 6 asistencija.
Sljedeću utakmicu ekipa Požege igra u gostima protiv Košarkaškoga kluba Virovitica.