Utorak, 20 Kolovoz 2013 12:06

Požeška Slavonija pobjednik

(5 glasova)

28. MEMORIJALNI NOGOMETNI TURNIR STJEPAN ZDENKO ŠIVO  -

PLETERNICA – Tradicionalni 28. memorijalni nogometni turnir Stjepan Zdenko Šivo koji organizira NK Slavija iz Pleternice ove godine okupio je četiri trećeligaša. Turnir se igrao dva dana po kup sustavu, a sudjelovale su momčadi NK Lipik, NK Slavonija (Požega), NK Libertas (Novska) i NK Slavija (Pleternica). Prvog dana turnira sastali su se Slavonija – Lipik i Slavija – Libertas. Slavonija je bila uspješnija od Lipika i pobijedila 4:2, dok je Libertas iznenadio domaćina Slaviju i ostvario je pobjedu od 2:1 i tako je sa Slavonijom drugog dana igrao u finalu, dok su za 3-4. mjesto igrali Slavija i Lipik. U susretu ta 3.-4. mjesto domaćin Slavija nanijela je težak poraz Lipiku i zauzela 3. mjesto, a Lipik četvrto. Čak sedam puta se tresla mreža Lipika, koji je pokazao dosta slabosti i neodgovornosti u igri. U utakmici za 1.-2. mjesto Slavonija je u prvom poluvremenu bila premoćna i postigla četiri pogotka. Nakon što je trener Damir Bognar izvršio brojne izmjene, momčad je neočekivano igrala slabo u obrambenim linijama, što su iskoristili igrači iz Novske te postigli čak četiri pogotka, dok su igrači Slavonije uspjeli u drugom poluvremenu tek dva puta pogoditi mrežu Novljana. Susret je završio pobjedom Slavonije od 6:4, i time je Slavonija osvojila prvo mjesto na turniru, dok je drugo mjesto pripalo NK Libertas.

Predsjednik NK Slavija Marinko Markota je uručio nagrade ekipama za osvojena mjesta, a također i najboljem igraču turnira Kristijanu Goliku iz Slavonije koji je postigao tri pogotka na turniru. Nagrada za fer pley pripala je NK Slavija koja je dobila samo jednu javnu opomenu.