3. HNL istok – 21. kolo

(9 glasova)

Konačno dobra igra Lipika

LIPIK – OTOK   4:0

LIPIK – Igralište NK Lipik. Gledatelja 150. Sudac Šušak (Valpovo) 8, pomoćnici Marinić i Keglević.

STRIJELCI: 1:0 – Kurjaković (20), 2:0 – Podunavac (56), 3:0 – Kafka (61), 4:0 – Hofman (87).

LIPIK: Antunović 7,5 Džolić 7,5 Kašnjević 8, Kužilek 8, Hofman 8, Medenjak 7,5 (od 46. Cerovečki 8, Kurjaković 8,5 Poliganović 8, Kafka 8 (od 69. Bešlić 8), Kovačić 8 (od 63. Brisinello 7,5), Rekavić 8. Trener Vlado Hodžić 8.

OTOK: Đurković 5,5 Divković 5,5 Zrno 5 (od 53. Grgić 5, Durković 5, Čavlović 5, Tomašević 5,5 Šer 5,5 Sabljić 5,5 ( od 30 Cvitić 5,5), Prkić 5,5 Komljenović 5,5 (od 53. Peranović 5,5), Jurić 5,5. trener Božidar Babić 5,5.

IGRAČ UTAKMICE: Matej Kurjaković.

NK LIPIKLipik je pružio jednu od najboljih igara u prvenstvu. Visoka pobjeda nad Otokom je više nego zaslužena, a mogla je biti izražena i s većim rezultatom. Ako kažemo da su gosti prvi udarac prema vratima uputili u 40. minuti onda to dosta govori. Lipik je došao u vodstvo preko Kurjakovića u 20. minuti istina uz pomoć gostujućeg vratara. Naime Kurjaković je šutirao iz mrtvog kuta, a Đurković je nespretno intervenirao i lopta se našla u mreži Otoka. Kurjaković je bi začetnik akcije iz koje je Lipik povećao rezultat. Kurjaković je probio lijevu stranu, uputio po zemlji centriranu loptu, a najbrži je bio Cerovečki i nekih pet metara pogodio mrežu Otoka.

Razigrani Lipik stvarao je prigode, a u 61. minuti Cerovečki je izbacio Kafku, koji je izašao 1:1 s vratarom gostiju i nije mu bilo teško pogoditi mrežu i povećati rezultat. Konačni 4:0 djelo je Hofmana koji je snažno šutirao s oko 22 metra neobranjivo za Đurkovića.

Utakmica puna obrata

SLAVIJA – OLIMPIJA        3:3

PLETERNICA – Igralište S. Z. Šivo. Gledatelja 150. Sudac Mikolčević (Slav.Brod).

STRIJELCI: 0:1 – Miličić (13), 0:2 – Mijatović (20.-11m), 1:2 – Dav. Žafaranić (53), 2:2 – Lovreković (64), 3:2 – Ravlić (77), 3:3 – Vuk (81).

SLAVIJA: Petković, Kvaternik, Jelčić, Kamenčak (od 46. Lovreković), Tokić (od 53. Vukoja), Valentić, Dal. Žafaranić, Peharda, Hoborka (od 58. Nikolaš), Dav. Žafaranić, Ravlić. Trener Dalibor Bognar.

OLIMPIJA: Žitnjak, Bubalo, Lončarević, Alerić, Miličić, Bilandžija, Tabak (od 89. Grgić), Duvnjak, Vuk, Grandić, Mijatović (od 59. Buljević). Trener Vlado Bilić.

P6274732Slavija je dosta slabo otvorila utakmicu jer su gosti preko Miličića već u 13. minuti došli u vodstvo. Još se pravo nisu snašli, a Olimpija je postigla i drugi pogodak. Naime u 20. minuti sudac Mikolčević je dosudio jedanaesterac za Olimpiju iz samo njemu znanih razloga, jer nitko na stadionu nije vidio prekršaja za najstrožu kaznu. Mijatović je realizirao jedanaesterac i doveo je Olimpiju u vodstvo od 2:0. S tim se rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Slavija je zaigrala puno bolje i motiviranije. Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu Slavija je smanjila rezultat a pogodak je postigao Davor Žafaranić i vratio Slaviju u igru. Nedugo poslije Slavija je izjednačila rezultat preko Lovrekovića. Utakmica je bila puna obrata i Ravlić je trećim pogotkom u 77. minuti doveo Slaviju u vodstvo i praktički je iz poraza doveo do pobjednika. Kada se očekivalo da će Slavija doći do pobjede i tri boda Vuk je izjednačio u 81. minuti i osigurao Olimpiji bod u borbi za ostanak u ligi.

Presudio jedanaesterac

MARSONIA – SLAVONIJA   2:1

SLAVONSKI BROD – Stadion uz Savu. Gledatelja 700. Sudac Rupčić (Đakovo).

STRIJELCI: 0:1 – Martinović (42), 1:1 – Mišić (55), 2:1 – Mišić (56.-11m).

MARSONIA: Memović, Gačić, Tomas, Marušić, Ivanković, Barišić, Lilić (od 90. Dragić), Martić (od 80. Vrhovac), Mišić, Konopek, Vukoje (od 77. Rakić). Trener Mario Tadić.

SLAVONIJA: Rezo, Mi. Pavelić, Boban (od 82, Darmopil), Jo. Neruda, Berdi, Golik, Jogun, Martinović, Zeba, Ergotić, a. Pavelić (od 64. Včelik), Trener Krešo Poleti.

CRVENI KARTON: Marušić (72).

IMG 3163Nogometaši Slavonije u Slavonskom Brodu u susretu protiv Marsonie doživjeli su drugi poraz u prvenstvu. Domaćim nogometašima je ova utakmica bila vrlo važna u borbi za ostanak u ligi i poduzeli su sve mjere da bodovi ostanu u Brodu. Slavonija je pred kraj prvog poluvremena povela pogotkom Martinovića. Početkom drugog poluvremena domaći igrači uspijevaju izjednačiti preko Mišića a već u slijedećoj minuti sudac Rupčić je dosudio kazneni udarac za domaćina, a Mišić je bio uspješan realizator. Slavonija je imala svoje prilike za izjednačenje no izostala je realizacija iz povoljnih prilika, a sudac je za domaćina dosudio još jedan jedanaesterac kojeg je Rezo obranio. Bodovi Marsoniji znače puno, dok je Slavonija koja je išla u Brod ne i izgubiti još u zavidnoj bodovnoj prednosti u odnosu na Bsk iz Bijelog Brda.