Nedjelja, 31 Ožujak 2019 09:29

Slavija i Cibalia bez pobjednika

(7 glasova)

3. HNL ISTOK – 20. KOLO -

PLETERNICA - Nogometaši pleterničke Slavije nanizali su tri uzastopne pobjede, a onda je u Pleternicu stigla vodeća momčad 3. HNL i zaustavila taj niz Bognarove momčadi, ali teško je reći da je itko u Pleternici razočaran bodom protiv gostiju iz Vinkovaca

SLAVIJA – CIBALIA

Stadion S.Z.Šivo, gledatelja 300

Sudci: Kurbaša (Bizovac), Galinec (Našice), Knežević (Jelisavac)

Slavija : Petković 7, Kvaternik 7,5, Gomerčić 6,5, Ognjenčić 7 ( od 90. Kocjan), Šubara 7, V. Ančurovski 7 (od 80. Grbeš -), Peharda 7,5, Dorić 7 (od 57. H. Ančurovski 7), Solić 7,5, Nikolić 7, Abramović 7

Trener: Damir Bognar

Cibalia : Marijanović 7, Oršolić 7, Tadić 6,5, Kiš 7, Filipović 7,5, Drena Beljo 7,5 (od 65 Vincetić 7), Tusonjić 7,5 (od 81. Šarić -), Kuzmić 7, Pavičić 7, Dogan 7 (od 46. Ždinjak 7,5), Mrkonjić 7

Trener: Petar Tomić

Crveni kartoni: Tadić (45), Gomerčić (50)

Igrač utakmice: Josip Solić

Iako je igra bila dosta dinamična, nisu gledatelji u Pleternici vidjeli puno prigoda u dvoboju Slavije i Cibalije. I jedni i drugi su pokušavali ubacivanjima u kazneni prostor, no obje su obrane bile maksimalno koncentrirane. Pleterničani su većim dijelom prvog dijela imali blagu terensku inicijativu, no bez konkretnih opasnosti po Marijanovića sve do 32. minute kada je Nikolić u dobroj situaciji gurnuo loptu pored Tadića koji ga je zaustavio grubim startom za što je zaradio javnu opomenu. Tek u 44. minuti bilježimo pravu šansu na utakmici, imali su je gosti, no snažan Tuspnjićevu odarac brani odlično postavljeni kapetan domaćih. U sudačkom dodatku prvog dijela Tadić još jednom kasni u startu, na 20ak metara od Slavijinog gola Nikolić je odnio loptu ispred stopera gostiju koji ga neoprezno ruši i zarađuje raniji odlazak u svlačionicu.

Drugo poluvrijeme je krenulo puno žustrije, Kuzmić je u 47. Imao krasnu priliku nakon kornera, ali sa 7-8 metara puca preko gola. Tri minute nakon toga Gomerčić radi sličnu stvar kao i Tadić, na sredini terena s leđa faulira protivničkog igrača pa i on zarađuje drugi žuti karton. Dvije minute nakon toga najbolja prigoda na utakmici, najiskusniji u redovima Slavije, Abramović i Petković grubo griješe, lopta dolazi do Ždinjaka koji malo iskosa ne pogađa praktično nebranjenu mrežu.

Bilo je to i posljednje pravo uzbuđenje na utakmici, do kraja se više pazilo da se ne pogriješi nego razmišljalo o napadu, pa je lako zaključiti da su i Bognar i Tomić zadovoljni po bodom nakon ovih 90 minuta.