Breadcrumbs

Četvrtak, 15 Svibanj 2014 12:05

Moj grad u tvojim očima

Ocijeni sadržaj
(3 glasova)

EUROPSKI PROJEKT MOBILNOSTI TALIJANSKIH I POŽEŠKIH SREDNJOŠKOLACA -

POŽEGA – U sklopu europskog projekta mobilnosti učenika i nastavnika Comenius učenici srednje strukovne škole iz grada Barletta sa juga Italije, boravit će dva tjedna u Požegi, kao gosti učenika srednje Tehničke škole. Ovaj projekt traje 2 godine a u sklopu ovog prvog posjeta došlo je 20 učenika i 4 profesora iz Italije. – To je bilateralni projekt u kojemu će na jesen također 20 naših učenika i naši profesori otići u Italiju. Oni će biti integrirani u naše razredne odjele, odrađivati određene aktivnosti, a vezano uz grad Požegu obići će i upoznati se sa znamenitostima grada, ali i širu Požeštinu, od izletišta Jankovca do starih Kutjevačkih vinskih podruma – rekao je Zoran Galić, ravnatelj Tehničke škole, te dodao kako će oni učiti i hrvatski jezik kao i naši učenici talijanski, te će na kraju projekta izraditi izvješća i prezentaciju, talijanski učenici na hrvatskom jeziku a naši na talijanskom.
Drugog dana boravka obišli su Županijsku palaču gdje ih je primio zamjenik župana za društvene djelatnosti Ferdinand Troha i gradsku upravu Požega gdje su boravili u staroj gradskoj vijećnici gdje ih je primio požeški gradonačelnik Vedran Neferović. – Ideja koja se razvijala u Tehničkoj školi da se mladi ljudi što više povežu s drugim mladim ljudima Europe bila je dobra i vidim da se nakon što su grad Požegu posjetili i osnovci iz Turske, gosti požeške osnovne škole, da i ovaj projekt ima svoju opravdanost i da će gosti iz Italije biti zadovoljni. Ovo su slične škole po programu i vjerojatno će na strukovnom planu učenici moći naći jednu komunikaciju – rekao je gradonačelnik Neferović, koji je bio ravnatelj Tehničke škole prije nego je došao na dužnost gradonačelnika.