Ponedjeljak, 13 Veljača 2017 11:01

Održano županijsko informatičko natjecanje INFO-KUP 2017.

(3 glasova)

TEHNIČKA ŠKOLA POŽEGA -

POŽEGA - Tehnička škola u Požegi četvrtu godinu zaredom bila je domaćin županijskog natjecanja iz informatike/računalstva INFO-KUP 2017., koje je održano 10. veljače. Sudjelovali su učenici osnovnih i srednjih škola, sveukupno njih 104 uz 23 mentora, a natjecanja su organizirana u 5 osnovnih kategorija.

Osnovne škole
Osnove informatike – najbolji učenik bio je David Matijanić (Osnovna škola Antuna Kanižlića, Požega, mentor Igor Soldić).

U kategoriji Algoritmi – LOGO – najbolji su bili Lana Radošić - 5. razred i David Matijanić - 8. razred (oboje iz Osnovne škole Antuna Kanižlića, Požega, mentor Igor Soldić). Među učenicima 7. razreda najbolja je bila učenica Mia Zekić (Osnovna škola „Dobriša Cesarić“, Požega, mentor Tomislav Balen).

U kategoriji Algoritmi – Python najuspješniji bio je učenik Marin Grbeš - 7.razred (Katolička osnovna škola u Požegi, mentor Dalibor Starčević).

Srednje škole
U kategoriji Osnove informatike - prirodoslovno matematičke gimnazije prvo mjesto je osvojio Mislav Perić – 2. razred (Gimnazija, Požega, mentor Hrvoje Humski).

U kategoriji Osnove informatike - ostale gimnazije najuspješniji je bio David Marčinković – 4. razred (Gimnazija, Požega, mentor Dalibor Kovačević).

U kategoriji Osnove informatike – strukovne škole prvo mjesto osvojio je učenik Goran Jurić - 3. razred (Tehnička škola, Požega, mentorica Marina Mirković).

Najuspješniji u programiranju, kategorija Algoritmi bio je učenik Mislav Perić – 2. razred (Gimnazija, Požega, mentor Hrvoje Humski).

U kategoriji Razvoj softvera predstavljen je jedan rad za srednje škole. Učenik Mario Borna Mjertan (3. razred) iz Gimnazije Požega stručnom povjerenstvu prezentirao je svoj rad „Poslovni oblak“, set aplikacija koje će olakšati poslovanje i komunikaciju unutar tvrtke, udruge ili obrta. Njegova mentorica je Sanja Grabusin.

U pojedinim kategorijama natjecanja za neke škole u županiji očekujemo poziv na državno natjecanje koje će se održati sredinom ožujka u Primoštenu, dodaje predsjednica Županijskog povjerenstva Marina Mirković, mag. ing. el.

Tekst: Vladimir Protić Foto: Tehnička škola Požega