Banner 750x94 pozega banner

antonija i doktor

Banner 750x94 nacelnici banner

banner nacelnici

Banner 750x94 hss

HSS

Banner 750x94 andrija stampar

web banner

Breadcrumbs

Subota, 06 Ožujak 2021 08:37

Udruga „Zasadi stablo, ne budi panj!“ Požeško-slavonske županije u ovogodišnjoj kampanji očekuje rekordan broj zasađenih stabala

Ocijeni sadržaj
(3 glasova)

POŽEGA - Tjedan je kolektivne sadnje stabala diljem Republike Hrvatske. Znate kako je sve počelo? Prije dvije godine, jednom objavom na facebooku koja je u manje od 24 sada postala viralna! U prvoj godini zasadili smo preko 60.000 stabala diljem Lijepe naše, a ove bi mogli nadmašiti sva očekivanja pa i ona najvećih optimista.

Sigurni smo da vas nije obišla poneka objava na facebooku ili razgovor slučajnih prolaznika o kampanji, stoga, što čekate? Uključite se i vi! Zasadite stablo u svome dvorištu, na svojoj njivi i tako podržite akciju za zdravije i bolje sutra.

U našoj Županiji, zahvaljujući Hrvatskim šumama d.o.o., Gradu Požegi, Eko centru Latinovac te tvrtkama Agronom d.o.o. i Komunalac Požega d.o.o., Javnoj ustanovi „Park prirode Papuk“ i Upravi Šuma, Podružnica Požega, rasadnik Hajderovac, koji su donirali stabla, kampanja je bila i više nego uspješna. Financijska agencija d.o.o. i Sberbank d.d.  su novčanim donacijama podržali ovu kampanju.

Kad se srcem radi, onda i nemoguće postane moguće!

U kampanji su sudjelovali:

 • Dječji vrtić Jakšić,
 • Osnovne škole: OŠ Julija Kempfa i Katolička osnovna škola iz Požege, OŠ Stjepana Radića Čaglin, OŠ Vladimir Nazor iz Trenkova, OŠ Mladost iz Jakšića te OŠ Ivan Goran Kovačić iz Velike,
 • Srednje škole: Poljoprivredno prehrambena škola, Ekonomska škola Požega te Gimnazija Požega,
 • Veleučilište u Požegi i Studentski centar u Požegi, Studenski dom
 • Javna ustanova „Park prirode Papuk“,
 • Hrvatske šume, Uprava šuma, Podružnica Požega, rasadnik Hajderovac,
 • Agronom d.o.o.,
 • Komunalac Požega d.o.o.,
 • Financijska agencija d.o.o.
 • Društvo Multiple skleroze Požeško-slavonske županije,
 • Hrvatsko planinarsko društvo Gojzerica,
 • Radio Laganini FM Požega,
 • Green team,
 • Izviđači Požega.

Osim gore navedenih tvrtki, ustanova i udruga, uključili su se i brojni građani koji su itekako dali svoj doprinos ovoj kampanji. Sadilo se na svim područjima naše Županije, na gradskim i privatnim površinama, a sadili smo Javor, mliječ i okruglasti, Tulipanovac, Likvidambar, Malolisnu lipu, Jasen, Grab, Hrast, Platanu, Ginko… i popis se nastavlja i nastavlja. Sadili su svi, od onih najmanjih do onih koji su debelo odradili svoj radni vijek i znate što? Odlično smo se zabavili! Smjeh i pozitivna energija nas je pratila još dugo vremena nakon sadnje.

Ovim putem se od srca zahvaljujemo našim sponzorima i svim ljudima dobre volje koji su se uključili u našu kampanju i tako podržali ovu akciju koju nastavljamo i dalje u jesen. Do tada vas lijepo pozdravljamo s porukom „Zasadi stablo, ne budi panj!“. - kažu u svom priopćenju Koordinatori za Požeško-slavonsku županiju.