POŽEGA – LUDBREG 38:25 (22:10)

POŽEGA – Dvorana T. Pirc. Gledatelja 100. Suci Josić i Radonjić (oba D. Miholjac).

POŽEGA: Ćosić, L. Farkaš 3, Grbeš 3, Vlašić 1, Raguž 2, Petrović 2, Balenović 1, Blagojević 8, D. Farkaš, Tomičić 3, Kiš 2, Grgurić 10, Gelenčir 2, Mršić 1, Franjić, Čuljak. Trener Dario Anić.

LUDBREG: Žitnjak, Rodik 6, Crnković 3, Balažinec 6, Žnidarić 4, Pišpek 4, Murić, Struški 2. Trener Andrija Pišpek.

Na početku utakmice se dalo naslutiti da će rukometaši Požege dosta lako doći do pobjede i dva boda protiv Ludbrega, jer su gosti u Požegu došli s šest igrača i dva vratara. Već nakon dvadeset minuta igre u prvom poluvremenu Požega je ostvarila prednost od 12 pogodaka razlike (18:6), i praktički je pobjednik ove utakmice već tada bio poznat. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 22:10, trener domaćih Dario Anić je odmarao starije igrače i priliku za veću minutažu dobili su mladi igrači, koji bi u dogledno vrijeme trebali nositi požeški rukomet. Može se reći da su oni opravdali očekivanja jer gosti nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vodstvo Požege, a u nekoliko navrata prednost domaćih rukometaša bila je i 14 pogodaka razlike. Kod domaćih rukometaša opet se istakao Grgurić koji je postigao 10 pogodaka, dok se u organizaciji igre i efikasnosti istakao Blagojević. Od 53. minute gosti su igrali s pet igrača u polju, jer je Blažinec dobio treće isključenje, a kako nisu imali više pričuvnih igrača sedam minuta su odigrali s igračem manje.

Tekst: J. Neferović Foto: A. Protić