Subota, 19 Ožujak 2016 20:15

Uz brojne prilike ostalo neriješeno

3. HNL - istok - 19. kolo -

SLAVONIJA – BJELOVAR 1:1

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 150. Sudac Škobić (Osijek), pomoćnici Škrobar (Osijek), Dendis (Jelisavac).

STRIJELCI: 1:0 - Pavelić (3), 1:1 – Kolar (14).

SLAVONIJA: M. Vasić, Pavelić (od 72. Matić), Jan Nerduda, Josip Neruda (od 86. Karačić), Jurić, Plešić (od 80. Darmopil), Včelik, Sokić, Jakešević, Grbeš, Podobnik. Trener Marijan Bakula.

BJELOVAR: Gavranović, Hajdarović, Furmek (od 90. Šotola), Ostrman (od 70. Roginić), Pušić, Kuprešak, Kolar, Rajić, Tominac (od 46. Kuhar), Debač, Orač. Trener Marin Lalić.

IGRAČ UTAKMICE: Mile Pavelić.

Slavonija je od prvog sučevog zvižduka krenula agresivno i presingom pokušala doći što prije do pogotka, a to im je uspjelo već na otvaranju utakmice. U 3. minuti Slavonija je došla u vodstvo. Jakešević je s lijeve strane centrirao loptu na 6-7 metara od gola Gavranovića. U skoku je najviši bio Jurić i njegov udarac glavom završio je u lijevoj stativi. Lopta se od stative odbila do Pavelića, IMG 2336koji šutira s oko pet metara polu desno, ali Gavranović odbija loptu koja dolazi ponovno do Pavelića, koji iz drugog pokušaja uspijeva zatresti mrežu Bjelovara. Nastavak utakmice je nagoviještavao da bi se gostima moglo uzvratiti za teški jesenski poraz. Slavonija u 7. minuti ima veliku priliku za povećanje rezultata. Lopta je na oko 7 metara od Gavranovića došla do Jurića, koji je malo oklijevao i kada je uputio šut na gol stigao je gostujući igrač ući u blok i lopta je završila preko grede u korneru. U 10. minuti nova prilika za Slavoniju. Na 3 metra od gola Bjelovara Grbeš se spetljao i nije uspio uhvatiti loptu kako treba, a u nastavku te akcije Pavelić je glavom pucao s 4-5 metara, a Gavranović je loptu prebacio preko grede. Tri šanse u samo 6 minuta, a lopta nije našla put do mreže gostiju. Gosti uzvraćaju iz brzog kontra napada u 12. minuti kada je Furmek pobjegao po lijevoj strani i uputio odličan centaršut, ali Rajić iz izgledne prilike glavom nije pogodio mrežu Slavonije. Kazna domaćim nogometašima slijedi u 14. minuti. Dobar prodor gostujućih igrača po lijevoj strani. Na povratnu loptu na oko 18 metara polu lijevo natrčao je Kolar i snažno zakucao u mrežu nemoćnog Vasića. To je bio prvi šut gostiju u okvir gola i pun pogodak. Slavonija do kraja prvog poluvremena ima još dvije 100% prilike. U 26. minuti Pavelić s 5-6 metara glavom loptu šalje pored gola, a Grbeš u 42. minuti s oko 14-15 metara šalje loptu preko gola. U drugom poluvremenu Slavonija je imala prvu priliku u 55. minuti nakon kornera s desne strane. Na centaršut dobro je skočio Podobnik no njegov šut glavom s oko 2-3 metra završio je pored gola. Nakon toga igra Slavonije pada i gosti su bili sve opasniji iz kontra napada. U 66. minuti prodor Kuprešaka po desnoj strani završio je odličnim pasom prema Rajiću koji s 5-6 metara loptu šalje preko gola. Gosti očito bolje fizički pripremljeni i motorički moćni iz kontra napada prave puno problema obrani Slavonije, koja se grčevito brani. IMG 2356U 84. minuti slobodan udarac za goste s oko 18. metara polu desno. Šut je izveo Kuprešak preko zida, no Vasić je uspio pročitati namjeru napadača Bjelovara i spasio svoju mrežu. U samom finišu utakmice Slavonija je imala dvije dobre prilike. U 87. minuti Grbeš je s oko 7 metara glavom loptu poslao u ruke Gavranovića, a u 90. minuti posljednja prilika Slavonije za pobjedu i tri boda otišla je u nepovrat. Nakon što je Jurić šutirao po zemlji s desne strane u suprotni kut, Gavranović je loptu odbio na 2-3 metra, a na drugoj stativi su se našli Grbeš i Jakešević. Nesporazum ova dva igrača tko će poslati loptu u mrežu iskoristili su gosti i uspjeli zatvoriti prvu stativu, da bi se Jakešević odlučio šutirati i lopta je završila u gol autu. Slavonija je imala puno više prilika i da su njeni igrači pola realizirali teško da bi gosti prošli bez težeg poraza. Ovako dobro je prošlo i kazna za veliki broj propuštenih šansi nije stigla.

Trener plavih Marijan Bakula zadovoljan igrom i rezultatom. - Poveli smo i dobili odmah gol nakon našeg. Oni su prava ekipa i utakmica je bila odlična. Šteta,  ovoliko šansi već dugo nismo kod kuće promašili. Ja bih samo poželio da imam ovakvo suđenje u gostima. Zaslužili smo pobjedu, čestitam svojim igračima i na bodu jer je Bjelovar doista dobra ekipa. Nismo pobijedili, ali ja sam zadovoljan igrom pa čak i rezultatom s obzirom da smo igrali s odličnim protivnikom.

Tekst: J. Neferović Foto: Alen Protić