KOŠARKA MUŠKI: A2 HKL - istok – 14. kolo

POŽEGA - BOROVO 68:83 (9:29, 23:9, 17:18, 19:27)

POŽEGA - Martin Bušić 25, Krešimir Herceg 23, Sven Abramović 10, Ante Ćališ 5, Antun Štivičić 5, M. Gorjanac, Luka Grgurić, Domagoj Jozić, Karlo Grgurić, Filip Kojanović, Dario Rich, Josip Ševkušić.

BOROVO - Mihael Bekavac 35, Aleksandar Kapović 14, Mario Rajšić 13, Mario Madžar 10, Dražen Pejić 6, Srđan Brocić 3, Tomislav Bobinac 2, Dalibor Đerić, Vesić, Petrović, Nikolić.

Košarkaši Požege poraženi su na svom parketu od Borova u 14. kolu A2 Hrvatske košarkaške lige Istok. Gosti su slavili s 15 pogodaka prednosti. Požežani su loše otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine gubili sa 20 poena razlike. Do poluvremena su igrači trenera Daria Richa smanjili prednost na 6 poena (32:38). Treća četvrtina bila je izjednačena, a u posljednjoj su igrači Borova potvrdili uvjerljivu pobjedu. Požeški košarkaši pružili su dobar otpor kvalitetnim gostima i pokazali da većim dijelom utakmice mogu igrati ravnopravno s vodećom ekipom lige. Kod domaćih najviše koševa postigao je ponovno Martin Bušić (25) dok je iskusni Krešimir Herceg ubacio 23 poena. Dobro je odigrao i mladi Sven Abramović koji je ubacio 10 poena. Kod gostiju prvo ime susreta je svakako Mihael Bekavac koji je ubacio čak 35 poena i najzaslužniji je za pobjedu svoje ekipe. U sljedećem, 15. kolu KK Požega gostuje u Dardi kod KK Vrijednosnice Osijek.

Tekst: J. Bešlić Foto: Alen Protić