Utorak, 01 Prosinac 2015 21:17

MNK Pleternica svladala branitelja naslova

1. ŽUPANIJSKA MALONOGOMETNA LIGA – 1. kolo -

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc odigrane su utakmice 1. kola. Novu sezonu odličnom utakmicom otvorile su ekipe Jeronima (Kutjevo) i Vladorene (Požega). U susretu punom dobrih poteza, prilika, pogodaka i rezultatskih preokreta na kraju je završilo podjelom bodova. Poveli su Požežani pogotkom Josipa Jurišića u 10. minuti. Izjednačio je Jurica Kljajić dvije minute poslije na asistenciju Josipa Budimira koji je postigao i pogodak za vodstvo Kutjevčana u 28. minuti. Dvije minute poslije Jurišić svojim drugim pogotkom vraća stvari na početak. U 32. minuti Jeronim ponovno vodi, a strijelac je opet Kljajić. Izjednačenje Vladoreni donosi Marko Grbeš pogotkom za 3:3 u 34. minuti. U posljednjoj, 40. minuti Alen Solina postiže pogodak za vodstvo Vladorene od 4:3 na asistenciju Grbeša nakon dobro izvedenog minuta šutnjekontranapada. Kutjevčani su došli do boda dvije sekunde prije kraja kada je iza kaznenog udarca sa 10 metara pogodak za 4:4 postigao mladi Andrej Egner. Iako su do sva tri boda mogli i jedni i drugi podjela bodova je najrealniji odnos snaga u ovoj utakmici. U drugoj utakmici Alabama (Brestovac) je rezultatom 4:1 dobila Coloremajl (Požega). Alabama je povela u 18. minuti pogotkom Mateja Peharde iz kaznenog udarca sa 10 metara. Izjednačio je Antonio Šilhan u 23. minuti sjajnim udarcem sa desetak metara. Već minutu kasnije iskusni Miroslav Papak nakon dobre akcije donosi novo vodstvo Alabami. Prednost je na 3:1 u 31. minuti povećao Matej Peharda svojim drugim pogotkom nakon asistencije Ive Papka. Pogotkom za 4:1 pobjedu Alabame potvrdio je Mato Marčetić u 39. minuti. U derbiju kola sastala su se dva prošlogodišnja prvaka. Na jednoj strani je bila MNK Požega koja je pod imenom Caffe bar Jack u prošloj sezoni osvojila naslov prvaka 1. ŽMNL dok su na drugoj strani bili igrači MNK Pleternice prošlogodišnjeg prvaka 2. ŽMNL. Poveli su Požežani pogotkom Marka Zelenike u 7. minuti. Izjednačenje Pleternici donio je Hrvoje Ančurovski u 18. minuti. Pri samom kraju prvog dijela, u 20. minuti pogodak za 1:2 i vodstvo Pleternici donosi Vinko Ančurovski. U drugom dijelu isti igrač postiže pogotke u 21. i 30. minuti te podiže rezultat na 1:4. Matej Kolembus je pogotkom za 2:4 u 36. minuti donio malu nadu svojim suigračima ali tada mladi Hrvoje Ančurovski postiže još dva pogotka u 37. i 39. minuti kojima je potvrdio visoku pobjedu Pleternice i postavio konačnih 2:6. Požega je bila oslabljena ne igranjem trojice svojih ponajboljih igrača, Miroslava Lujića, Josipa Nerude i Nikole Miholića, ali to ne umanjuje zasluženu pobjedu Pleternice koja će očito i u višem rangu igrati važnu ulogu i boriti se za sam vrh ljestvice. U posljednjem susretu 1. kola sastali su se Elektro dom (Požega) i Grabarje. Elektro dom je prošle godine igrao pod imenom Tornado ali je klub između dvije sezone promijenio ime a s novim nazivom su došli i novi igrači koji su nekada većinom igrali za požeški klub Halo 92. Ekipa Grabarja opravdala je status favorita u ovoj utakmici i već na poluvremenu imala vodstvo od 0:5. Pogotke su postigli Albert Hel (7. i 15. minuta) te Tomislav Tvrdy (12., 14. i 20. minuta). U drugom dijelu igrači Elektro doma su zaigrali puno bolje i uspjeli smanjiti rezultat na 3:5 pogocima Stjepana Adžića (25.), Marka Krmpotića (31) i Maria Marasa (33). Za nešto više nije bilo ni vremena ali ni snage pa je u 38. minuti Kristijan Leist postavio konačnih 3:6. Prije svake utakmice bila je minuta šutnje za Marija Šarčevića - Makija (MNK Požega) i Tomislava Šedevija - Šedu (MNK Zarilac / MNK Birtijca), dva malonogometaša koji su tragično stradali između prošle i ove sezone. Nakon 1. kola u vodstvu su Pleternica, Grabarje i Alabama sa 3 boda. Po 1 bod imaju Jeronim i Vladorena dok su bez bodova Elektro dom, Coloremajl i Požega.

Drugo kolo igra se u nedjelju, 06. prosinca u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. Sastaju se Pleternica – Vladorena (12,10), Coloremajl – Jeronim (13,00), Grabarje – Alabama (13,50) i Požega – Elektro dom (14,40).

Tekst/foto: Jurica Bešlić