POŽEGA – Dvorana Grabrik. Gledatelja 70. Suci: Holjevac i Grubišić (Slavonski Brod).

POŽEGA: Kojanović 4, Rich, Rimac 16, Horvat 5, Čelebija 8, Pezer 26, Abramović, Jozić,
Čališ 19, Bušić 5, Norac 12, Štivičić 6. Trener Vladimir Englman.

BELIŠĆE: Soldo, Z. Blažević 12, Gradinjanin 7, Petovari, D. Blažević 8, Mikulić 21, Pregle
16, Vezmarović 3, Funtak, T. Gradinjanin 7.

Košarkaši Požege odigrali su odličnu utakmicu protiv Belišća i ostvarili  pobjedu uvjerljivim rezultatom, te riješili sve dileme oko prvaka lige i plasmana u kvalifikacije za Prvu ligu. Ulazak u kvalifikacije je do sada najveći sportski uspjeh muške košarke u Požegi i zadovoljstvo igrača i ljubitelja košarke je veliko. Kada je najviše trebalo momčad Vladimira Englmana je odigrala možda i najbolju utakmicu sezone. Prva četvrtina je bila dosta kvalitetna i neizvjesna, no Požega je ostvarila malu prednost. U drugoj četvrtini odlična igra svih igrača i na odmor se otišlo s prednošću od 13 koševa. Početak drugog poluvremena ponovno je bio izjednačen i gosti su pokušavali smanjiti prednost Požege no iskusni igrači Požege to nisu dozvolili i zadržali su vodstvo te povećali prednost za tri koša. Nakon toga Belišće više nije imalo ni snage ni motiva da bilo što napravi i posljednja četvrtina završila je rezultatom 26:15 u korist Požege što je ukupno bilo 101:74. U redovima Požege nije bilo slabog igrača, a više od drugih pokazali su Pezer, Ćališ, Rimac i Norac.

Tekst: J. Neferović Foto: Alen Protić