POŽEGA – VIDOVEC 27:27 (14:14)

POŽEGA – Dvorana Grabrik. Gledatelja 300. Suci Bajić i Šulekić (oba Novska).

POŽEGA:Ćosić, Švajda, Vlašić, Raguž 6, Grbeš, Stipanović, Blagojević, Tomičić 5, Didić 3, Bubalo, Grgurić 7, Bešlić, Farkaš, Šimić 4, Đuroković 2, Franjić. Trener Dario Anić.

VIDOVEC: Matučec, Dobovičnik 3, Buhin, Melnjak 5, Županić, Marenčić, Črnila, Kokijer, Pozder, Turković 3, Valinčić 2, Težak 2, Hojsak 5, Hirš 7. Trener Dragutin Novak.

Susret između Požege i Vidoveca opravdao je epitet derbija prvog kola proljetnog dijela prvenstva. Od samog početka susreta vodila se bespoštedna borba za svaku loptu, a u prvom poluvremenu mala prednost je bila na strani domaćih rukometaša. Igrači Požege se nisu uspjeli odvojiti na veću razliku od 2 pogotka, a u završnici prvog poluvremena kod rezultata 14:12 nisu bili dovoljno pažljivi i gosti su uspjeli anulirati prednost Požege, pa se na odmor otišlo rezultatom 14:14. Drugo poluvrijeme su bolje otvorili gostujući rukometaši i vidjeli smo gotovo identičnu situaciju kakvu su imali domaći rukometaši u prvom poluvremenu. Gosti su imali malu prednost od jednog ili dva pogotka sve do pred sam kraj susreta, kada igrači Požege dolaze do prednosti od 2 pogotka. U 59. minuti rukometaši Požege imaju dva pogotka prednosti (27:25) i dvorana je već slavila pobjedu, no opet se događaju zbog pada koncentracije grube greške i gosti najprije preko Turkovića smanjuju rezultat na 27:26. Posljednjih 6.-7. Sekundi gostujući igrači koriste igrača više i preko Hirša postižu izjednačenje. Na kraju možemo zaključiti da sa bodom mogu više žaliti domaći rukometaši, ali i neriješen rezultat nije neuspjeh, jer su gosti vrlo čvrsta i kvalitetna momčad. Kod Požege istakli su se Raguž i Grgurić, a kod Vidoveca najviše je pokazao Hirš.

Tekst: J. Neferović Foto: Alen Protić