(5 glasova)

Tri pogotka Žafaranića

SLAVIJA – ĐAKOVO CROATIA          5:1

PLETERNICA - Igralište S. Z. Šivo. Gledatelja 100. Sudac Šovakov (Gajić).

STRIJELCI: 1:0 – Jelčić (13), 1:1 – Nikolić (49), 2:1 – Kamenčak (51), 3:1 – Dav. Žafaranić (56), 4:1 – Dav. Žafaranić (75), 5:1 – Dav. Žafaranić (90).

SLAVIJA: Petković, Kvaternik, Ančurovski, Tokić, Valentić, Peharda, Hoborka (od 79. Nikolaš), Dav. Žafaranić, Ravlić (od 79. Blašković), Jakovljević (od 15. Kamenčak). Trener Dalibor Bognar.

ĐAKOVO CROATIA: Begović, Novoselić, Babić, Kelem (od 68. Beljan), Ivanušec, Kerovec (od 88. Bošković), Nikolić, Borko, Stipanović, Grgačević, Ivić. Trener Zoran Penava.

Slavija je pokazala dobru igru protiv Đakovo Croatie i pobijedila visokim rezultatom

od 5:1 i uknjižila deveti bod ovog proljeća. Mrežu Đakovčana načeo je Jelčić već u 13. minuti iz slobodnog udarca s oko 20. metara. Iako su gosti izjednačili rezultat početkom drugog poluvremena igrači Slavije su brzo odgovorili pogotkom Kamenčaka nakon dvije minute. Poslije vodstva na scenu je stupio Davor Žafaranić koji je s tri pogotka osigurao pobjedu Slavije visokim rezultatom 5:1.

Pobjeda u Belišću

BELIŠĆE – SLAVONIJA    0:2

BELIŠĆE – Gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac Rac (Andrijaševci).

STRIJELCI: 0:1 – Martinović (48), 0:2 – Golik (78).

BELIŠĆE: Dumančić, Kalem (od 23. Val od 63. Mandić), Perak, Perošević, Milić, Vučički, Ratković, Kukić (od 78. Jurković), Kovačević, Arnaut, Jurčević. Trener Saša Vinogradac.

SLAVONIJA: Pavić, Boban, Jo. Neruda, Berdi, Šulc (od 83. Ja. Neruda), Včelik (od 63. Golik), Martinović, Parmaković, Zeba, Egotić, Ma. Pavelić (od 71. Darmopil). Trener Krešo Poleti.

Na dosta «teškom» terenu u Belišću Slavonija je zasluženo došla do četvrte pobjede ovog proljeća. Nakon što su mreže prvo poluvrijeme mirovale Martinović je početkom drugog poluvremena zatresao mrežu Dumančića. Još jednu priliku je imao Martinović u 61. minuti no njegov šut je Dumančić uz pomoć stative zaustavio. Konačan rezultat postigao je Golik u 78. minuti i time potvrdio pobjedu Slavonije.

Poraz i sa začelja tablice

MARSONIA – LIPIK   3:1

SLAVONSKI BROD – Stadion uz Savu. Gledatelja 400. Sudac Karlović (Valpovo).

STRIJELCI: 1:0 – Konopek (27.-11m), 2:0 – Lilić (38), 3:0 – Konopek (73), 3:1 – Kužilek (80.-11m).

MARSONIA: Memović, Gačić, Vukoje, Ivanković, Tomas, Barišić, Lilić (od 77. Martić), Roso, Konopek, Marić (od 26. Rakić od 90. Ereiz), Mišić. Trener Mario Tadić.

LIPIK: Antunović (od 46. Beckerat), Kašljević, Krenek (od 64. Kovačić), Kužilek, Cerovečki, Hofman, Brisinelo, Kurjaković, Poliganović, Kafka (od 13. Utješinović), Rekavić. Trener Miroslav Buturac.

U derbi utakmici momčad Marsonie ostvarila je pobjedu nad Lipikom i tako se izjednačila s Lipikom u donjem dijelu tablice. Marsonia je došla u vodstvo nakon dosuđenog jedanaesterca u 27. minuti. Do kraja prvog poluvremena Lilić je uspio postići drugi pogodak i tako praktički osigurati Marsoniji dva boda. U drugom poluvremenu su obje momčadi imale po nekoliko prilika za pogodak, a u 73. minuti drugim pogotkom Konopeka zapečaćena je sudbina Lipika. Počasni pogodak za Lipik postigao je Kužilek u 80. minuti iz jedanaesterca. Lipik ima samo dva boda prednosti nad Mladosti iz Cernika i Olimpijom i teško će mu biti ostvariti ostanak u ligi. Međutim dok ima šanse treba se nadati i ne treba se predavati jer do kraja prvenstva ima još dosta bodova.