Banner 750x94 cestitke 1,3

bilburger

Breadcrumbs

Srijeda, 29 Siječanj 2020 22:47

Najbolji seniori u 2019. godini Tonka Pavelić i Matej Jaroš

Ocijeni sadržaj
(12 glasova)

ODRŽANA SVEČANA SJEDNICA SKUPŠTINE POŽEŠKOG ŠPORTSKOG SAVEZA NA KOJOJ SU PROGLAŠENI NAJBOLJI SPORTAŠI, SPORTAŠICE, KLUBOVI I TRENERI -

POŽEGA – U Gradskom kazalištu Požega u srijedu, 29. siječnja 2020. je održana svečana sjednica Skupštine Požeškog športskog saveza u sklopu koje su proglašeni najbolji sportaši, sportašice, klubovi i treneri u 2019. godini po izboru Izvršnog odbora Požeškog športskog saveza, a nakon prijedloga klubova članica Saveza.
Najbolji sportaš grada je Matej Jaroš (Moto klub Požega Promet), a najbolja sportašica je Tonka Pavelić (Gimnastičko društvo Sokol)
Najbolja muška sportska udruga je ponovno Moto klub Požega Promet dok je najbolja ženska sportska udruga kao i prošle godine Ženski košarkaški klub Plamen Požega.
Za najbolje trenere u 2019. godini izabrani su Željko Lončar (Kuglački klub Obrtnik) i Robert Brkljač (Športski teniski klub Požega).
Također je dodijeljen tradicionalni Trofej Požeškog sportskog saveza za 2019. godinu jednoj sportskoj udruzi i jednom zaslužnom pojedincu. Za udrugu dobio ga je Boćarski klub Nada. Pojedinačni trofej dodijeljen je Zlatku Krakeru, dugogodišnjem sportašu, treneru i sportskom radniku koj je već 50 godina aktivan u požeškoj gimnastici, plivanju i rukometu.
Na proglašenju su nagrađeni perspektivni sportaši, najbolji kadeti, kadetkinje, juniori i juniorke kao i najbolji sportaši i udruge s invaliditetom.
Prije početka svečane dodjele održana je minuta šutne za sve preminule sportaše, a nakon toga se sportašima i nazočnim gostima obratio predsjednik Saveza Nino Abramović koji je pozdravio gradonačelnika Darka Puljašića i ravnatelja Javne ustanove "Sportski objekti Požega" Antu Brkića kao i nazočne sportaše i sportske djelatnike. Zahvalio se Gradskom kazalištu i Glazbenoj školi, posebno ravnatelju Alenu Kovačeviću, što već godinama pomažu u organizaciji ove priredbe.
Predsjednik Nino Abramović je na početku svog govora istakao da je ovo i svečana sjednica Skupštine na kojoj su prisutni predstavnici 73 sportske udruge koje su članice Saveza i koje su nominirale svoje članove, a nakon toga su članovi Izvršnog odbora na temelju pravilnika o izboru i bodovanju izabrali najbolje sportaše i sportašice kao i sportske udruge.
Također je istakao da je ovo već 53. izbor najboljih požeških sportaša u organizaciji Požeškog športskog saveza
Naglasio je da su Grad Požega i Požeški Športski Savez kao nositelj projekta prošle godine aplicirali i dobili sredstva iz europskih fondova u visini 800 000 kuna kroz projekt „Zajedno u sportu" koji je pri kraju, a radi se o uključivanju sportaša i osoba sa invaliditetom kroz sport i sportske udruge u što kvalitetniji život te je nabavljena i postavljena oprema koja će pomoći sportašima s invaliditetom.
U radu Saveza istakao je i uspješnu organizaciju ljetne Škole plivanja s 300 polaznika kao i po prvi put organizano "Sportsko ljeto na bazenima" gdje su se djeca i mladi mogli besplatno baviti raznim sportovima, a kako bi ih se maknulo od mobitela i računala. Na kraju svog govora predsjednik je pozvao sve nazočne da na kraju svečanog proglašenja ostanu u hodniku Kazališta na prigodnom domjenku i druženju.
Nakon predsjednika Abramovića nazočnima se u kratkom govoru obratio i požeški gradonačelnik Darko Puljašić koji je pozdravio sve nazočne rekavši da mu je drago da je ponovno među najboljim požeškim sportašima, da se osjeća ushićen i zadovoljan kad vidi požešku sportsku mladost te da je Požega sigurno najsportskiji grad u Slavoniji pa i šire.
Rekao je da će sportska dvorana Osnovne škole Dobriše Cesarića uskoro biti u funkciji te da će se time rasteretiti Sportska dvorana Tomislav Pirc na koju je veliki pritisak, a da će i Kanižlćeva osnovna škola također uskoro dobiti svoju dvoranu. Također je dodao da gimnastika i atletika zaslužuju bolje prostore te da će ti sportovi uskoro dobiti dvoranu i stazu kako bi stvorili uvjeti da i ova dva bazična sporta imaju dostojne uvjete za postizanje dobrih rezultata.
Gradonačelnik se zahvalio svim sportašima što promiču svoj grad, čestitao im na odličnim rezultatima i obećao da će Grad zajedno sa Požeškim športskim savezom i Javnom ustanovom Sportski objekti Požega nastaviti ulagati u sport i objekte.
Zatražio je od nazočnih sportaša i gostiju veliki pljesak za sve trenere koji rade u požeškom sportu jer su to ljudi koji ulažu svoje vrijeme i ljubav za mali ili nikakav novac. Smatra da je požeški sport na dobrom putu i to ne samo najmasovniji kao nogomet, košarka i rukomet već i svi ostali sportovi. Na kraju je pozvao sve da nastave zajedno raditi, poručio da politiku treba ukloniti iz sporta i pozvao sve da se trude i dalje usmjeravati djecu u bavljenje sportom.
Laureatima su priznanja dodijelili gradonačelnik Darko Puljašić, predsjednik Saveza Nino Abramović, dopredsjednik Vlado Drkulec te članovi Izvršnog odbora Igor Krizmanić, Dinko Zima, Darko Zovko i Slobodan Manović.
Za glazbeni dio programa bili su zaduženi učenici Glazbene škole Požega, a program je vodio Slavenko Čuljak. Na kraju proglašenja ispred nagrađenih sportaša u kratkom ali emotivnom govoru zahvalilo se Zlatko Kraker "Pišta", dobitnik Trofeja Požeškog športskog saveza.

U kategoriji perspektivnih sportaša nagrade su dobili:
1. Iris Šilobodec - Powerlifting klub Body Art
2. Leon Dokša - Powerlifting klub Body Ar
3. Klaudio Miletić - Powerlifting klub Body Art
4. Anja Obradović - Gimnastičko društvo Sokol
5. Kiara Ivančević - Gimnastičko društvo Sokol

6. Tena Jakoubek - Gimnastičko društvo Sokol
7. Ema Miškulin - Ženski košarkaški klub Plamen Požega
8. Anabela Berger - Ženski košarkaški klub Plamen Požega
9. Marija Orešković - Stolnoteniski klub Požega
10. Nera Vujasinović - Stolnoteniski klub Požega
11. Nika Bunjevac - Stolnoteniski klub Požega
12. Dominik Došen - Moto klub Požega Promet
13. Tia Devčić - Kickboxing klub „Bushido“
14. Dino Potočki - Kickboxing klub „Bushido“
15. Marino Kavedžija - Kickboxing klub „Bushido“
16. Klaudio Kavedžija - Kickboxing klub „Bushido“
17. Karla Bušić - Šahovski klub Požega
18. Ana Karakatić Šahovski klub Požega
19. Kristina Josipović - Streljački klub Požega
20. Karlo Kovre - Nogometni klub Slavonija
21. Domagoj Mesić - Nogometni klub Slavonija
22. Dominik Mesić - Nogometni klub Slavonija
23. Vito Papac - Nogometni klub Slavonija
24. Ekipa Stariji Pioniri Nogometni klub Slavonija
25. Patrik Zima - Nogometni klub Požega
26. Rafael Bešlić - Nogometni klub Požega
27. Josip Jakovac - Nogometni klub Požega
28. Kristijan Tomić - Nogometni klub Požega
29. Lovro Matoš - Nogometni klub Dinamo Vidovci Dervišaga

30. Filip Bojić - Nogometni klub Dinamo Vidovci Dervišaga
31. Bruno Vuković - Rukometni klub Požega
32. Luka Novinc - Rukometni klub Požega
33. Marko Pisker - Košarkaški klub Požega
34. Ivan Šain - Košarkaški klub Požega
35. Helena Biondić - Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea
36. Lucija Kuburdžić- Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea
37. Lana Biondić - Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea
38. Mihaela Gelenčer - Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea
39. Marta Ereiz – Športski teniski klub Požega
40. Ino Horvat – Športski teniski klub Požega
41. Lovro Pavlović – Športski teniski klub Požega
42. Luka Budimir – Športski teniski klub Požega
43. Ana Katić – Karate do klub Požega
44. Ana Nicol Ferić – Karate do klub Požega

U kategoriji kadetkinja:
1. Kristina Maričević (Ženski košarkaški klub Plamen Požega)
2. Nera Bakić (Kuglački klub Obrtnik)
3. Klara Janček (Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea)

U kategoriji kadeta:
1. Mihael Heig (Boksački klub Graciano)
2. Mateo Ivanešić (Nogometni klub Slavonija)
3. Luka Jazvić (Kuglački klub Obrtnik)

U kategoriji juniorki:
1. Tea Čavec (Gimnastičko društvo Sokol)
2. Ivona Matanović (Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea)
3. Lora Ledić (Twirling klub Požega)

U kategoriji juniora:
1. Filip Križanac (Gimnastičko društvo Sokol)
2. Robert Bakić (Kuglački klub Nove nade)
3. Gašpar Klarić (Streljački klub Požega)

U kategoriji sportaša s invaliditetom:
1. Željka Peška (Športska udruga slijepih Zlatna dolina)
2. Pejo Maras (Boćarski klub Nada)
3. Vlado Deanović (Kuglački klub gluhih Vallis Aurea)

U kategoriji seniorki:
1. Tonka Pavelić (Gimnastičko društvo Sokol)
2. Nikolina Raguž (Stolnoteniski klub Požega)
3. Laura Bašić (Ženski košarkaški klub Plamen Požega)

U kategoriji seniora:
1. Matej Jaroš (Moto klub Požega Promet)
2. Fran Mihaljević (Stolnoteniski klub Požega)
3. Ivan Antunović (Rukometni klub Požega)

U kategoriji ženskih udruga:
1. Ženski košarkaški klub Plamen Požega
2. Stolnoteniski klub Požega
3. Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea

U kategoriji muških udruga:
1. Moto klub Požega Promet
2. Stolnoteniski klub Požega
3. Rukometni klub Požega

Najbolja udruga sportaša osoba s invaliditetom:
1. Boćarski klub Nada
2. Kuglački klub gluhih Vallis Aurea
3. Športska udruga slijepih Zlatna dolina