Ponedjeljak, 08 Travanj 2019 09:09

Slavonija probila ivankovački Bedem

(8 glasova)

3. HNL ISTOK – 21. KOLO -

POŽEGA - Nakon igrački i bodovno mršavog ulaska u proljetni dio sezone nogometaši Slavonije definitivno su uhvatili formu pa momčad Dalibora Bognara izgleda sve bolje i bolje. Nakon dva uvodna poraza od Đakova i Marsonije, Plavi su redom rušili Koprivnicu, Oriolik te Vihor, a sada je na popisu i Bedem iz Ivankova.

SLAVONIJA - BEDEM 2:1 (1:0)

POŽEGA, Stadion Slavonije, gledatelja 300, sudac : Ivan Slunjski (Varaždin), pomoćnici : Jurica Šprem (Varaždin), Miro Hantak (Vinica), Četvrti sudac : Filip Hirš (Varaždin), delegat : Denis Rajković (Slavonski Brod).

STRIJELCI : M. Žuljević (43),1:1 Vuksanović (51), 2:1 T. Žuljević (58)

SLAVONIJA –Bošnjak, Nikolaš, Plešić (od 50. T. Žuljević), Marčetić, Šulc, M. Žuljević (od 90. Neruda), Bognar, Peharda, Bundavica, Božić, A. Smojvir (od 68. Gurdon). Trener : Dalibor Bognar

BEDEM – Čučković, Smolčić, Borko, Božić, Vuksanović, Mrdeša, Pintarić, Koledić, L. Sambol (od 72. I. Gazić), Mauer (od 77. M. Gazić), Dubravac. Trener : Josip Raić Sudar

Igrač utakmice : Tomislav Žuljević

Vrlo lijepa nogometna predstava po zaista prekrasnom vremenu. I jedna i druga momčad izašla je na teren s namjerom da osvoji sva tri boda tako da niti Bošnjak niti mladi Čučković nisu bili besposleni, dapače. Bošnjak je u nekoliko navrata morao istrčavati iz svog kaznenog prostora i spašavati gostujuće kontre. U 43. Minuti prekrasna akcija Slavonije za vodstvo 1:0. Bundavica je probio bok, odigrao povratnu koju Peharda propušta do Marka Žuljevića koji prekrasno pogađa suprotnu malu mrežicu. Pogodak u najbolje vrijeme, pred sami odlazak na odmor.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena gosti iz Ivankova dolaze do poravnanja, kapetan Marko Smolčić je ubacio a lošu reakciju domaće obrane koristi Antun Vuksanović i pogađa za 1:1. Nije to dugo trajalo, ponovno su Plavi došli do prednosti nakon nekoliko minuta, ponovno je strijelac Žuljević, ali ovoga puta Tomislav. Marko je imao lijepu situaciju, vratar gostiju je odbio loptu ali samo do drugog Žuljevića koji s 25 metara prebacuje i Čučkovića i obranu Bedema.

Slavoniji je ovo četvrta uzastopna pobjeda, forma je sjajna pa se i u Jurjevac ide s puno optimizma i vjerom u novi pozitivan ishod kojim bi Bognarova momčad napravila dodatni iskorak prema vrhu ljestvice.